Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Προκηρύξεις » Προκηρύξεις Διαγωνισμών Τεχνικής Υπηρεσίας » Προβολή Διαγωνισμού Τεχνικής Υπηρεσίας

Προβολή Διαγωνισμού Τεχνικής Υπηρεσίας

19.09.2014

Πρόχειρος μειοδοτικός διαγωνισμός: «Προμήθεια και τοποθέτηση καθισμάτων για την αίθουσα Οικονομίδου της Σχολής ΝΟΠΕ»

Αρ. Αναρ.: PR_10053_20140919

Για την έγκυρη και παραδεκτή συμμετοχή στον διαγωνισμό οι ενδιαφερόμενοι καταθέτουν στην Επιτροπή Διαγωνισμού την 08/10/2014, ημέρα Τετάρτη και έως την 10:00 π.μ. τον φάκελο της προσφοράς όπως ακριβώς περιγράφεται, σφραγισμένο, καθώς και τα δικαιολογητικά συμμετοχής.

Αρ. Αναρ.: PR_10053_20140919

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος στο πλαίσιο διενέργειας

πρόχειρου μειοδοτικού διαγωνισμού της προμήθειας:

Στο πλαίσιο διενέργειας πρόχειρου μειοδοτικού διαγωνισμού για την ανάδειξη αναδόχου της προμήθειας:« Προμήθεια και τοποθέτηση καθισμάτων για την αίθουσα Οικονομίδου της Σχολής ΝΟΠΕ », προϋπολογισμού μελέτης 73.603,20€ με Φ.Π.Α., παρακαλούμε να υποβάλετε κλειστές προσφορές.

Κατάθεση προσφοράς :

Οι υποψήφιοι θα καταθέσουν προσφορά για την παραπάνω προμήθεια, όπως περιγράφεται στα εξής παραρτήματα τα οποία αποτελούν συμβατικά τεύχη του έργου:

• ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Α : Οικονομική προσφορά
  • ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Β : Προϋπολογισμός Μελέτης
  • ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Γ :  Τεχνική Περιγραφή

Στον διαγωνισμό γίνονται δεκτά φυσικά ή νομικά πρόσωπα ή συνεταιρισμοί ή ενώσεις ή κοινοπραξίες προμηθευτών που ασχολούνται με την παραγωγή, προμήθεια, ανάπτυξη, εγκατάσταση και συντήρηση ειδών επίπλωσης.

Οι συμμετέχοντες στον διαγωνισμό πρέπει να είναι πιστοποιημένοι κατά ISO

και να προσκομίσουν συγκεκριμένα:

Οι κατασκευάστριες εταιρείες  ISO 9001:2008 και  14001:2004

Οι προμηθεύτριες εταιρείες ISO 9001:2008   (με δεδομένη την πιστοποίηση

κατά ISO 9001:2008 και 14001:2004 των κατασκευαστριών εταιρειών)

Είναι απαραίτητη η υποβολή καταλόγου των κυριοτέρων παραδόσεων συναφών ειδών, με το αντικείμενο της παρούσης πρόσκλησης. Οι παραδόσεις αποδεικνύονται με πιστοποιητικά ή βεβαιώσεις που έχουν εκδοθεί ή θεωρηθεί από τον αποδέκτη.

Η μη προσκόμιση των πιστοποιητικών ISO ,ή των πιστοποιητικών ή βεβαιώσεων των αποδεκτών συναφών παραδόσεων με αυτών της παρούσης πρόσκλησης αποτελεί λόγο  απόρριψης του συμμετέχοντος στο διαγωνισμό.

Κριτήριο αξιολόγησης προσφοράς είναι η χαμηλότερη τιμή.

Η οικονομική προσφορά υποβάλλεται με την συμπλήρωση του πίνακα του εντύπου (μοναδικού) της οικονομικής προσφοράς της Υπηρεσίας.

Στον φάκελο της προσφοράς θα πρέπει να αναγράφονται ευκρινώς τα εξής:

Εθνικό και Καποδιστριακό

Πανεπιστήμιο Αθηνών

Τεχνική Υπηρεσία

Πανεπιστημιούπολη

Τίτλος έργου: «Προμήθεια και τοποθέτηση καθισμάτων για την αίθουσα Οικονομίδου της Σχολής ΝΟΠΕ »

Α.Μ. :10053

Με την προσφορά η τιμή εκάστου είδους χωρίς ΦΠΑ θα δίδεται ολογράφως και αριθμητικώς σε ευρώ. Ο ΦΠΑ θα υπολογισθεί από την Υπηρεσία.

Σε περίπτωση λογιστικής ασυμφωνίας μεταξύ της τιμής μονάδας και της συνολικής τιμής υπερισχύει η τιμή μονάδας που αναγράφεται ολογράφως.

Εφόσον από την προσφορά δεν προκύπτει με σαφήνεια η προσφερόμενη τιμή, η προσφορά απορρίπτεται ως απαράδεκτη.

Απορρίπτεται η προσφορά που δεν αναγράφει την τιμή μονάδας των υπό προμήθεια ειδών.

Διαδικασία αξιολόγησης:

Η Τριμελής Επιτροπή Διενέργειας και Αξιολόγησης του διαγωνισμού θα αποσφραγίσει τις προσφορές και επιλέξει τον ανάδοχο την 08/10/2014, ημέρα Τετάρτη, στο ισόγειο της Τεχνικής Υπηρεσίας στην Πανεπιστημιούπολη.

Διάρκεια σύμβασης:

Η σύμβαση έχει διάρκεια ογδόντα (80) ημερολογιακών ημερών από την ημερομηνία υπογραφής της.

Για πληροφορίες και διευκρινίσεις οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στην κ. Ευτυχία Γιαννοπούλου όλες τις εργάσιμες μέρες, κατά τις ώρες 10π.μ. έως 13μ.μ. και στο τηλέφωνο 210 727 5917.

Ο Διευθυντής της ΤΥΠΑ

(υπογραφή)*

Ι. Μπαρμπαρέσος

ΣΥΝΗΜΜΕΝΑ :

• ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Α : Οικονομική προσφορά
  • ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Β : Προϋπολογισμός Μελέτης
  • ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Γ : Τεχνική Περιγραφή

*Ηλεκτρονική Διεκπεραίωση. Η υπογραφή έχει τεθεί στο πρωτότυπο που παραμένει στο αρχείο της  ΤΥΠΑ

Πρόσκληση και Παραρτήματα (zip)