Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Προκηρύξεις » Προκηρύξεις Διαγωνισμών Τεχνικής Υπηρεσίας » Προβολή Διαγωνισμού Τεχνικής Υπηρεσίας

Προβολή Διαγωνισμού Τεχνικής Υπηρεσίας

23.09.2014

Πρόχειρος μειοδοτικός διαγωνισμός:«Προμήθεια ανταλλακτικών για την συντήρηση όλων των H/Z του ΕΚΠΑ»

Αρ. Αναρ.: PR_10454_20140923

Για την έγκυρη και παραδεκτή συμμετοχή στον διαγωνισμό οι ενδιαφερόμενοι καταθέτουν στην Επιτροπή Διαγωνισμού την 15/10/2014, ημέρα Τετάρτη και έως την 10:00 π.μ. τον φάκελο της προσφοράς όπως ακριβώς περιγράφεται, σφραγισμένο, καθώς και τα δικαιολογητικά συμμετοχής.

Αρ. Αναρ.: PR_10454_20140923

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος στο πλαίσιο διενέργειας

πρόχειρου μειοδοτικού διαγωνισμού του έργου:

Στο πλαίσιο διενέργειας πρόχειρου μειοδοτικού διαγωνισμού για την ανάδειξη αναδόχου του έργου:« Προμήθεια ανταλλακτικών για την συντήρηση όλων των ηλεκτροπαραγωγών ζευγών του ΕΚΠΑ», προϋπολογισμού μελέτης 11.6471.95 € με Φ.Π.Α., παρακαλούμε να υποβάλετε κλειστές προσφορές.

Κατάθεση προσφοράς :

Οι υποψήφιοι θα καταθέσουν προσφορά για το παραπάνω έργο, όπως περιγράφεται στα εξής παραρτήματα τα οποία αποτελούν συμβατικά τεύχη του έργου:

• ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Α : Οικονομική προσφορά
  • ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Β : Προϋπολογισμός Μελέτης
  • ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Γ :  Τεχνική Περιγραφή

Στον διαγωνισμό είναι απαραίτητο να κατατεθούν τα ακόλουθα δικαιολογητικά :

1.   Τεχνική  και επαγγελματική  ικανότητα (γνώση και εμπειρία), που αφορά παρόμοιες εργασίες/υπηρεσίες συντήρησης και επισκευής ηλεκτροπαραγωγών ζευγών, που έχουν εκτελεστεί  την τελευταία τριετία (έτη 2012 ,2013, 2014), με ετήσιο κύκλο εργασιών μεγαλύτερο από 15.000 ευρώ χωρίς ΦΠΑ, προσκομίζοντας κατάλογο με την μορφή πίνακα, καταθέτοντας, εάν μεν ο αποδέκτης είναι (αναθέτουσα αρχή δημόσιος φορέας) με πιστοποιητικά που έχουν εκδοθεί ή θεωρηθεί από την αρμόδια αρχή , εάν δε ο αποδέκτης είναι ιδιωτικός φορέας , με βεβαίωση του ή εφόσον τούτο δεν είναι  δυνατόν , με απλή δήλωση του προσφέροντος.
  2. Πιστοποιητικά διασφάλιση ποιότητας σε ισχύ  κατά ISO 9001:2008, 14001:2004, 18001:2007
  3. Βεβαίωση φορολογικής ενημερότητας
  1. Βεβαίωση της Τεχνικής Υπηρεσίας από την οποία θα προκύπτει ότι ο προσφέρων έχει λάβει γνώση της κατάστασης  όλων των Η/Ζ αριθμητικά και ονομαστικά.

Οι ενδιαφερόμενοι που επιθυμούν να υποβάλουν προσφορές θα πρέπει να προσέλθουν στο ισόγειο της Τεχνική Υπηρεσία, δυο εργάσιμες μέρες (13/10/2014) πριν την προθεσμία για την υποβολή των προσφορών και ώρα 09:00 αποκλειστικά για να επισκεφθούν τους χώρους των εγκαταστάσεων των Η/Ζ,  να λάβουν γνώση των τοπικών συνθηκών και την αντίστοιχη βεβαίωση από την ΤΥΠΑ.

Κριτήριο αξιολόγησης προσφοράς είναι η χαμηλότερη τιμή.

Θα δοθεί έκπτωση (ποσοστό %) στην τιμή του Προϋπολογισμού της μελέτης.

Στον φάκελο της προσφοράς θα πρέπει να αναγράφονται ευκρινώς τα εξής:

Εθνικό και Καποδιστριακό

Πανεπιστήμιο Αθηνών

Τεχνική Υπηρεσία

Πανεπιστημιούπολη

Τίτλος έργου: «Προμήθεια ανταλλακτικών για την συντήρηση όλων των ηλεκτροπαραγωγών ζευγών του ΕΚΠΑ»

Α.Μ. : 10454

Διαδικασία αξιολόγησης:

Η Τριμελής Επιτροπή Διενέργειας και Αξιολόγησης του διαγωνισμού θα αποσφραγίσει τις προσφορές και επιλέξει τον ανάδοχο την 15/10/2014, ημέρα Τετάρτη, στο ισόγειο της Τεχνικής Υπηρεσίας στην Πανεπιστημιούπολη.

Διάρκεια σύμβασης:

Η σύμβαση έχει διάρκεια τριάντα (30αριθμητικά) ημερολογιακών ημερών από την έκδοση των απαιτουμένων αδειών.

Για πληροφορίες και διευκρινίσεις οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται Σ. Κυπαρίσσης  όλες τις εργάσιμες μέρες, κατά τις ώρες 10:00 έως 13:00, και στο τηλέφωνο      210 727 6503

Ο Διευθυντής της ΤΥΠΑ

(υπογραφή)*

Ι. Μπαρμπαρέσος