Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Προκηρύξεις » Προκηρύξεις Διαγωνισμών Τεχνικής Υπηρεσίας » Προβολή Διαγωνισμού Τεχνικής Υπηρεσίας

Προβολή Διαγωνισμού Τεχνικής Υπηρεσίας

29.09.2014

Δημόσιος μειοδοτικός διαγωνισμός: «Επισκευή και συμπλήρωση των οικοδομικών εγκ/σεων των Παν/κών κτηρίων στην Παν/πολη»

Αρ. Αναρ.: PR_10561_20140929

Για την έγκυρη και παραδεκτή συμμετοχή στον διαγωνισμό οι ενδιαφερόμενοι καταθέτουν στην Επιτροπή Διαγωνισμού την 14/10/2014, ημέρα Τρίτη και έως την 09:30 π.μ. τον φάκελο της προσφοράς όπως ακριβώς περιγράφεται, σφραγισμένο, καθώς και τα δικαιολογητικά συμμετοχής.

Αρ. Αναρ.: PR_10561_20140929

Στο πλαίσιο διενέργειας ανοικτού δημόσιου μειοδοτικού διαγωνισμού για την ανάδειξη αναδόχου για το ΕΡΓΟ  με τίτλο: «Επισκευή και συμπλήρωση των οικοδομικών εγκαταστάσεων των Παν/κών κτηρίων στην Πανεπιστημιούπολη», προϋπολογισμού μελέτης  299.890,00 με Φ.Π.Α., παρακαλούμε να υποβάλετε κλειστές προσφορές.

Το έργο ανήκει στην κατηγορία Οικοδομικών, με προϋπολογισμό 241.546,00€ (δαπάνη εργασιών με Γ.Ε.& Ο.Ε. και απρόβλεπτα).

Κατάθεση προσφοράς :

Οι υποψήφιοι θα καταθέσουν προσφορά για το παραπάνω έργο, όπως περιγράφεται στα εξής παραρτήματα τα οποία αποτελούν συμβατικά τεύχη του έργου:

• ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Α   : Διακήρυξη διαγωνισμού
  • ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Β   : Έντυπο οικονομικής προσφοράς
  • ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Γ    : Προϋπολογισμός Μελέτης
  • ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Δ   : Τεχνική Περιγραφή
  • ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Ε   : Συγγραφή Υποχρεώσεων
  • ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΣΤ : Τιμολόγιο Μελέτης

Στον διαγωνισμό γίνονται δεκτοί:

α) Ημεδαπές εργοληπτικές επιχειρήσεις μεμονωμένες ή σε κοινοπραξία, γραμμένες στο ΜΕΕΠ, που καλύπτουν τις καλούμενες κατηγορίες και τάξεις του έργου, ήτοι στην κατηγορία Οικοδομικών στην Α2 και σε όλες τις ανώτερες από αυτήν τάξεις.

β) Αλλοδαποί διαγωνιζόμενοι που είναι εγγεγραμμένοι σε τάξη και κατηγορία αντίστοιχη με τις καλούμενες του Ελληνικού ΜΕΕΠ, ή αν προέρχονται από κράτη στα οποία δεν τηρούνται επίσημοι κατάλογοι αναγνωρισμένων εργοληπτών, εφόσον αποδεικνύουν ότι έχουν εκτελέσει έργα παρόμοια με το δημοπρατούμενο από ποιοτική και ποσοτική άποψη.

Κριτήριο αξιολόγησης προσφοράς είναι η χαμηλότερη τιμή με «ενιαίο ποσοστό έκπτωσης» (ποσοστό %), του άρθρου 5 N.3669/08, στην τιμή του Προϋπολογισμού της μελέτης.

Παραλαβή τευχών

Τα συμβατικά τεύχη του διαγωνισμού διατίθενται:

1)         Από την ιστοσελίδα του ΕΚΠΑ “Προκηρύξεις Διαγωνισμών Τεχνικής Υπηρεσίας

2)         Από το Φωτοτυπείο Digital Copy Center, Διοχάρους 20, Καισαριανή, τηλ. (210) 7243912, 7257957, φαξ 210-7259553 με έξοδα του παρόχου.

Ο χρόνος ισχύος των προσφορών είναι έξη (6) μήνες.

Για την συμμετοχή στο διαγωνισμό απαιτείται η κατάθεση εγγυητικής επιστολής συμμετοχής  αξίας 4.831,00 € και ισχύος τουλάχιστον έξι (6) μηνών και 30 ημερών, από την ημέρα διεξαγωγής του διαγωνισμού.

Στον κύριο φάκελο της προσφοράς θα πρέπει να αναγράφονται ευκρινώς τα εξής:

ΠΡΟΣΦΟΡΑ

Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών

Τεχνική Υπηρεσία

Τίτλος έργου: «Επισκευή και συμπλήρωση των οικοδομικών εγκαταστάσεων των Παν/κών κτηρίων στην Πανεπιστημιούπολη»

Α.Μ. : 10561

Ο κύριος φάκελος της προσφοράς των διαγωνιζομένων περιλαμβάνει, επί ποινή αποκλεισμού, σφραγισμένο φάκελο δικαιολογητικών συμμετοχής και σφραγισμένο φάκελο Οικονομικής Προσφοράς.

Διαδικασία αξιολόγησης:

Η Επιτροπή Διενέργειας και Αξιολόγησης του διαγωνισμού θα αποσφραγίσει τις προσφορές την 14/10/2014, ημέρα Τρίτη, την 10:00  π.μ στο ισόγειο της Τεχνικής Υπηρεσίας στην Πανεπιστημιούπολη.

Για πληροφορίες και διευκρινίσεις οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται:

• Για τη δημοπρασία 210-7275990 Κα Β. Δαουλτζή (vdaoultzi@typa.uoa.gr).
  • Για τις τεχνικές λεπτομέρειες 210-7275950  Κα A. Δημοπούλου (tadimop@typa.uoa.gr) .

Τα έξοδα δημοσίευσης βαρύνουν τον ανάδοχο.

O Πρύτανης

Του Πανεπιστημίου Αθηνών

Καθηγητής   Θεόδωρος Π. Φορτσάκης

ΣΥΝΗΜΜΕΝΑ :

• ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Α   : Διακήρυξη διαγωνισμού
  • ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Β   : Έντυπο οικονομικής προσφορά
  • ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Γ    : Προϋπολογισμός Μελέτης
  • ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Δ   : Τεχνική Περιγραφή
  • ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Ε   : Συγγραφή Υποχρεώσεων
  • ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΣΤ : Τιμολόγιο Μελέτης

Περίληψη και Παραρτήματα (zip)