Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Προκηρύξεις » Προκηρύξεις Διαγωνισμών Τεχνικής Υπηρεσίας » Προβολή Διαγωνισμού Τεχνικής Υπηρεσίας

Προβολή Διαγωνισμού Τεχνικής Υπηρεσίας

22.01.2015

Αρ. Αναρτ. : PR_10480_2015222

Το Ε.Κ.Π.Α., στο πλαίσιο διενέργειας πρόχειρου μειοδοτικού διαγωνισμού, με κριτήριο ανάθεσης τη χαμηλότερη τιμή, για την ανάδειξη αναδόχου της προμήθειας με τίτλο: «Προμήθεια και εγκατάσταση κλιματιστικών μηχανημάτων ψύξης-θέρμανσης διαιρούμενου τύπου », Α.Μ. 10480, προϋπολογισμού μελέτης 73.492,50€ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α., καλεί τους ενδιαφερόμενους προμηθευτές να υποβάλλουν προσφορά.

Ημερομηνία και τόπος διεξαγωγής του διαγωνισμού

Ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί στην Πανεπιστημιούπολη Αθηνών, στο ισόγειο του κτηρίου της Τεχνικής Υπηρεσίας (Τ.Υ.Π.Α.), την 4η/2/2015, ημέρα Τετάρτη και ώρα 9:45 έως 10:00    (λήξη παράδοσης προσφορών).

Για την έγκυρη και παραδεκτή συμμετοχή στο διαγωνισμό, οι ενδιαφερόμενοι καταθέτουν το φάκελο της προσφοράς τους αποκλειστικά στην Επιτροπή Διαγωνισμού (Ε.Δ.), την ώρα και ημέρα που αναφέρονται στο παρόν άρθρο.

Δικαιούμενοι συμμετοχής στο διαγωνισμό

Στον διαγωνισμό γίνονται δεκτά, φυσικά ή νομικά πρόσωπα ή συνεταιρισμοί ή ενώσεις ή κοινοπραξίες προμηθευτών που ασχολούνται με την  προμήθεια μηχανημάτων κλιματισμού.

Κατάθεση προσφοράς

Έχουν δικαίωμα να καταθέσουν την προσφορά, ανάλογα με τη νομική μορφή του διαγωνιζόμενου:

Α)

• σε περίπτωση μεμονωμένης ατομικής επιχείρησης, ο ίδιος ο επιχειρηματίας,
  • σε περίπτωση μεμονωμένης Ο.Ε. ή Ε.Ε., ο νόμιμος εκπρόσωπος της εταιρείας ή εξουσιοδοτημένος ομόρρυθμος εταίρος της  επιχείρησης
  • σε περίπτωση μεμονωμένης Ε.Π.Ε., ο εξουσιοδοτημένος επί τούτω διαχειριστής της,
  • σε περίπτωση μεμονωμένης Α.Ε., εξουσιοδοτημένο μέλος του Δ.Σ.
  • σε περίπτωση κοινοπραξίας ή ένωσης προμηθευτών είτε:

α) ο κοινός εκπρόσωπος των  κοινοπρακτούντων προμηθευτών ή των προμηθευτών που αποτελούν την ένωση (που πρέπει να είναι ένας εκ των κοινοπρακτούντων προμηθευτών, ή ένας από τους προμηθευτές που αποτελούν την ένωση, διορισμένος με συμβολαιογραφικό πληρεξούσιο) είτε:

β) όλοι οι κοινοπρακτούντες μαζί, ή όλοι οι προμηθευτές που αποτελούν την ένωση, ο καθένας εκπροσωπούμενος ή αντιπροσωπευόμενος κατά τα παραπάνω.

Β) ή εξουσιοδοτημένα από τους νόμιμους εκπροσώπους των ανωτέρω επιχειρήσεων, πρόσωπα.

Συνημμένα παραρτήματα

Τα πιο κάτω παραρτήματα αποτελούν συμβατικά τεύχη της προμήθειας:

• ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Α : Οικονομική προσφορά
  • ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Β : Προϋπολογισμός Μελέτης
  • ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Γ Τεχνική Περιγραφή

Διάρκεια σύμβασης

Η σύμβαση έχει διάρκεια εκατόν είκοσι (120) ημερολογιακές ημέρες από την ημερομηνία υπογραφής της.

Για πληροφορίες και διευκρινίσεις οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στον κ. Δ. Μούτσιο τις εργάσιμες ημέρες, κατά τις ώρες 10:00π.μ. έως 13:00μ.μ., και στο τηλέφωνο      210 7276505.

Ο Διευθυντής των Τεχνικών Υπηρεσιών

(υπογραφή)*

Ιωάννης  Μπαρμπαρέσος

Πρόσκληση και παραρτήματα (zip)