Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Προκηρύξεις » Προκηρύξεις Διαγωνισμών Τεχνικής Υπηρεσίας » Προβολή Διαγωνισμού Τεχνικής Υπηρεσίας

Προβολή Διαγωνισμού Τεχνικής Υπηρεσίας

30.04.2015

Αρ. Αναρτ.:PR_10400_20150430

Αρ. Αναρτ.:PR_10400_20150430

ΠΕΡΙΛΗΨΗ  ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΣ  ΔΗΜΟΠΡΑΣΙΑΣ

Το Ε.Κ.Π.Α. προκηρύσσει ανοικτό δημόσιο μειοδοτικό διαγωνισμό για την ανάθεση του έργου: «ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΟΥ ΛΕΒΗΤΟΣΤΑΣΙΟΥ ΤΟΥ ΑΙΓΙΝΗΤΕΙΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΚΑΙ ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΕΡΓΑΣΙΩΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΔΙΚΤΥΟΥ ΚΑΥΣΙΜΟΥ ΑΕΡΙΟΥ», πρ/σμού μελέτης 86.715,00 € με ΦΠΑ.

Το έργο ανήκει στις κατηγορίες «ηλεκτρομηχανολογικά», με προϋπολογισμό 61.084,32 και «οικοδομικά» με προϋπολογισμό 8.569,46 (δαπάνη εργασιών με Γ.Ε.& Ο.Ε. και απρόβλεπτα).

Η δημοπρασία θα διεξαχθεί την 26/05/2015, ημέρα Τρίτη, ώρα 09:30 π.μ. έως 10:00 π.μ. (λήξη παράδοσης προσφορών), ενώπιον της αρμόδιας Επιτροπής, στο κτήριο της Διεύθυνσης Τεχνικών Υπηρεσιών του ΕΚΠΑ στην Πανεπιστημιούπολη, Ζωγράφου.

Το σύστημα υποβολής των προσφορών είναι «προσφοράς με επιμέρους ποσοστά έκπτωσης κατά ομάδες τιμών» του άρθρου 6 του N. 3669/08. Η διακήρυξη του έργου έχει συνταχθεί σύμφωνα με το αναθεωρημένο πρότυπο τεύχος διακήρυξης δημοσίων έργων, τύπου Β της Ε.Α.Α.ΔΗ.ΣΥ.

Στον διαγωνισμό γίνονται δεκτοί:

α) Ημεδαπές εργοληπτικές επιχειρήσεις γραμμένες στο Μ.Ε.ΕΠ., που καλύπτουν τις καλούμενες κατηγορίες και τάξεις του έργου, δηλ. ανήκουν στην «Α1» τάξη και άνω για έργα κατηγορίας «ηλεκτρομηχανολογικά» και στην «Α1» τάξη και άνω για έργα κατηγορίας «οικοδομικά».

β) Αλλοδαποί διαγωνιζόμενοι που είναι εγγεγραμμένοι σε τάξεις και κατηγορίες αντίστοιχες με τις καλούμενες του Ελληνικού Μ.Ε.ΕΠ., ή αν προέρχονται από κράτη στα οποία δεν τηρούνται επίσημοι κατάλογοι αναγνωρισμένων εργοληπτών, εφόσον αποδεικνύουν ότι έχουν εκτελέσει έργα παρόμοια με το δημοπρατούμενο από ποιοτική και ποσοτική άποψη.

Κοινοπραξίες Εργοληπτικών Επιχειρήσεων των παραπάνω περιπτώσεων σε οποιονδήποτε συνδυασμό μεταξύ τους, υπό τους όρους του άρθρου 16 παρ. 7 του ΚΔΕ, όπως τροποποιήθηκε από το άρθρο 199, παρ. 2γ. περ. ββ) του Ν. 4281/2014 (Κοινοπραξία στην ίδια κατηγορία).

Κοινοπραξίες εργοληπτικών επιχειρήσεων για την κάλυψη των διαφόρων κατηγοριών των εργασιών του έργου υπό τους όρους της παρ. 3 του άρθρου 16 του ΚΔΕ.

Για την συμμετοχή στο διαγωνισμό απαιτείται η κατάθεση εγγυητικής επιστολής συμμετοχής αξίας €1.410,00  και ισχύος τουλάχιστον έξι (6) μηνών και 30 ημερών, μετά την ημέρα διεξαγωγής του διαγωνισμού.

Ο χρόνος ισχύος των προσφορών είναι έξι (6) μήνες.

Το έργο χρηματοδοτείται από το Π.Δ.Ε. με Κ.Α.Ε. 9723

Δεν χορηγείται προκαταβολή.

Το αποτέλεσμα της δημοπρασίας θα εγκριθεί από τη Σύγκλητο του ΕΚΠΑ.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να παραλάβουν τα τεύχη του διαγωνισμού από την ιστοσελίδα του ΕΚΠΑ με τις προκηρύξεις της Διεύθυνσης Τεχνικών Υπηρεσιών (www.uoa.gr) ή από το φωτοτυπείο “Digital Copy Center”, Διοχάρους 20, Καισαριανή, τηλ. (210) 725 7957 - 724 3912, έναντι 8,00 €.

Για πληροφορίες και διευκρινίσεις οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται τις εργάσιμες ημέρες, ώρες 9.00 - 13.00, στο κτήριο της Διεύθυνσης Τεχνικών Υπηρεσιών του ΕΚΠΑ στην Πανεπιστημιούπολη ή στα τηλέφωνα: (210) 727 5955 και 727 5990 (για τη δημοπρασία) και (210) 727 5925 (για τεχνικές λεπτομέρειες).

Τα έξοδα δημοσίευσης βαρύνουν τον ανάδοχο.

Ο  Αν. Πρύτανη

Καθηγητής Ν. Μυλωνάς

Περίληψη και συμβατικά τεύχη(zip)