Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Προκηρύξεις » Προκηρύξεις Διαγωνισμών Τεχνικής Υπηρεσίας » Προβολή Διαγωνισμού Τεχνικής Υπηρεσίας

Προβολή Διαγωνισμού Τεχνικής Υπηρεσίας

13.10.2015

Αρ. Αναρ.: PR_10643_20151013

Στο πλαίσιο διενέργειας ανοικτού ηλεκτρονικού μειοδοτικού διαγωνισμού για την ανάδειξη αναδόχου για την ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ με τίτλο: «Προμήθεια επίπλων για τον εξοπλισμό της Βιβλιοθήκης της Φιλοσοφικής Σχολής», προϋπολογισμού μελέτης 600.246,15 € με Φ.Π.Α., παρακαλούμε να υποβάλετε ηλεκτρονικά τις προσφορές σας.

Αρ. Αναρ.: PR_10643_20151013

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ  ΔΗΜΟΠΡΑΣΙΑΣ

ανοικτού ηλεκτρονικού μειοδοτικού διαγωνισμού

μέσω της πλατφόρμας του ΕΣΗΔΗΣ

για την ανάθεση της ΠΡΟΜΗΘΕΙΑΣ

Στο πλαίσιο διενέργειας ανοικτού ηλεκτρονικού μειοδοτικού διαγωνισμού για την ανάδειξη αναδόχου για την ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ με τίτλο: «Προμήθεια επίπλων για τον εξοπλισμό της Βιβλιοθήκης της Φιλοσοφικής Σχολής», προϋπολογισμού μελέτης   600.246,15  με Φ.Π.Α., παρακαλούμε να υποβάλετε ηλεκτρονικά τις προσφορές σας.

CPV: 39155000-3 & 39155100-4

TED :  2015-128940

Οι υποψήφιοι θα καταθέσουν προσφορά για την παραπάνω προμήθεια όπως περιγράφεται στα εξής παραρτήματα τα οποία αποτελούν συμβατικά τεύχη της προμήθειας:

ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Α   : Διακήρυξη διαγωνισμού

• ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Β   : Έντυπο οικονομικής προσφοράς
  • ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Γ    : Προϋπολογισμός Μελέτης
  • ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Δ   : Τεχνικές Προδιαγραφές
  • ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Ε   :  Σχέδια

Δικαίωμα συμμετοχής στο διαγωνισμό, έχουν:

1.          i.            Φυσικά ή Νομικά πρόσωπα που ασκούν δραστηριότητα συναφή με το αντικείμενο της παρούσας διακήρυξης , πληρούν τις προϋποθέσεις και διαθέτουν την τεχνική ικανότητα όπως αυτή περιγράφεται στο άρθρο 8 Α’ «Δικαιολογητικά συμμετοχής» & Β’ «Τεχνική προσφορά»  του ηλεκτρονικού φακέλου συμμετοχής της διακήρυξης.
  2.         ii.            Ενώσεις που υποβάλλουν κοινή προσφορά, εφόσον πληρούν τους όρους που καθορίζονται στο Άρθρο 7 του Π.Δ. 118/2007.
  3.       iii.            Κοινοπραξίες

Κριτήριο αξιολόγησης προσφοράς είναι «η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά», του άρθρου 20 του Π.Δ. 118/2007 και στις από άποψη περιεχομένου αντίστοιχες διατάξεις του Π.Δ. 60/2007.

Ημερομηνία έναρξης υποβολής προσφορών στο σύστημα ορίζεται η 02/11/ 2015, ημέρα Δευτέρα και ώρα 8:00 π.μ. Ως καταληκτική ημερομηνία υποβολής των προσφορών στη Διαδικτυακή πύλη www.promitheus.gov.gr του συστήματος ΕΣΗΔΗΣ ορίζεται η ημέρα 25/11/2015 και ώρα 00:00 .

Ημερομηνία ηλεκτρονικής διαδικασίας αποσφράγισης των προσφορών ορίζεται η 1η /12/2015, ημέρα Τρίτη και ώρα 11:00 π.μ. .

Τα συμβατικά τεύχη του διαγωνισμού διατίθενται:

Από την ιστοσελίδα του ΕΚΠΑ “Προκηρύξεις Διαγωνισμών Τεχνικής Υπηρεσίας” αναζητώντας τον Αρ. Αναρ.: PR_10643_20151013

Ο χρόνος ισχύος των προσφορών είναι επτά (7) μήνες.

Για την συμμετοχή στο διαγωνισμό απαιτείται η κατάθεση εγγυητικής επιστολής για το σύνολο των ειδών αξίας 9.760,10 €  χωρίς ΦΠΑ και ισχύος τουλάχιστον 240 ημερών, από την ημέρα διεξαγωγής του διαγωνισμού. Σε περίπτωση που η προσφορά αφορά Τμήμα της προμήθειας, το ποσοστό της εγγύησης αντιστοιχεί στο δύο τοις εκατό (2%) του προϋπολογισμού μελέτης του Τμήματος χωρίς ΦΠΑ.

Αναλυτικά η εγγυητική για το :

1ο Τμήμα:               5.148,60 €

2ο Τμήμα:               1.782.60 €

3ο Τμήμα:               1.964,20 €

4ο Τμήμα:                   223.20 €

5ο Τμήμα:                   641.50 €

Για την έγκυρη και παραδεκτή συμμετοχή στον διαγωνισμό, οι ενδιαφερόμενοι υποβάλουν ηλεκτρονικά, μέσω της πλατφόρμας του ΕΣΗΔΗΣ, την προσφορά τους με καταληκτική ημερομηνία αυτή που αναφέρεται στην πλατφόρμα.

Τέσσερεις (4) εργάσιμες ημέρες μετά την καταληκτική ημερομηνία υποβολής των προσφορών αποσφραγίζονται ηλεκτρονικά οι (υπο)φάκελοι «Δικαιολογητικά Συμμετοχής – Τεχνική Προσφορά» και οι συμμετέχοντες αποκτούν πλέον πρόσβαση για ενημέρωση στο περιεχόμενο αυτών. Για την αποσφράγιση οι συμμετέχοντες ενημερώνονται με ηλεκτρονικό μήνυμα/ειδοποίηση που παράγεται αυτόματα από το σύστημα.

Ο χρόνος παράδοσης των ειδών ορίζεται σε 120 (εκατόν είκοσι) ημερολογιακών ημερών από την ανάθεση της σύμβασης.

Διευκρινίσεις υποβάλλονται ηλεκτρονικά όπως περιγράφεται στη Διακήρυξη.

Για λοιπές γενικές πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται:

Στο γραφείο Δημοπρασιών της Υπηρεσίας μας τις εργάσιμες ημέρες και ώρες 9:00 έως 13:00 στο τηλ.  210-7275955

Τα έξοδα δημοσίευσης για τον Ελληνικό Τύπο βαρύνουν τον φορέα, ενώ για τον Τοπικό Τύπο βαρύνουν τον Ανάδοχο.

O Αν. Πρύτανη

του Πανεπιστημίου Αθηνών

Καθηγητής  Ν. Μυλωνάς

ΣΥΝΗΜΜΕΝΑ :

• ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Α   : Διακήρυξη διαγωνισμού
  • ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Β   : Έντυπο οικονομικής προσφοράς
  • ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Γ    : Προϋπολογισμός Μελέτης
  • ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Δ   : Τεχνικές Προδιαγραφές
  • ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Ε   : Σχέδια

Περίληψη και συμβατικά τεύχη(zip)