Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Προκηρύξεις » Προκηρύξεις Διαγωνισμών Τεχνικής Υπηρεσίας » Προβολή Διαγωνισμού Τεχνικής Υπηρεσίας

Προβολή Διαγωνισμού Τεχνικής Υπηρεσίας

23.10.2014

Αρ. Αναρ.: PR_10555_20141023

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος στο πλαίσιο διενέργειας

πρόχειρου μειοδοτικού διαγωνισμού του έργου:

«Προληπτική συντήρηση του δικτύου φυσικού αερίου της Πανεπιστημιούπολης για δυο χρόνια»

Αρ. Αναρ.: PR_10555_20141023

Στο πλαίσιο διενέργειας πρόχειρου μειοδοτικού διαγωνισμού για την ανάδειξη αναδόχου τα της παροχής υπηρεσιών «Προληπτική συντήρηση του δικτύου φυσικού αερίου της Πανεπιστημιούπολης  για δυο  χρόνια», προϋπολογισμού μελέτης 60.000,00 € πλέον Φ.Π.Α., παρακαλούμε όπως υποβάλετε κλειστές προσφορές.

Κατάθεση προσφοράς :

Οι υποψήφιοι θα καταθέσουν προσφορά για την παραπάνω παροχή υπηρεσιών, όπως περιγράφεται στα εξής παραρτήματα τα οποία αποτελούν συμβατικά τεύχη της παροχής υπηρεσιών.

• ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Α : Οικονομική προσφορά
  • ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Β:  Συγγραφή Υποχρεώσεων
  • ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Γ :  Τεχνική Περιγραφή
  • ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Δ :  Προϋπολογισμός Μελέτης

Στον διαγωνισμό γίνονται δεκτές  επιχειρήσεις :

• Φυσικά ή νομικά πρόσωπα και κοινοπραξίες παρόχων υπηρεσιών

1. Που ασκούν δραστηριότητα  , σχετική με την εγκατάσταση ,συντήρηση και επισκευή  δικτύων φυσικού αερίου  και  προκύπτει σαφέστατα από το καταστατικό τους ότι η παροχή των ζητούμενων υπηρεσιών εντάσσεται στον εταιρικό τους σκοπό και  κατέχουν την απαιτούμενη άδεια λειτουργίας επιχείρησης παροχής υπηρεσιών σχετικών με το αντικείμενο του παρόντος διαγωνισμού.

1. Που έχουν  τουλάχιστον 5 έτη  εμπειρία, σχετική με την εγκατάσταση, συντήρηση και επισκευή  δικτύων φυσικού αερίου  η οποία θα προκύπτει από κατάλογο  έργων –υπηρεσιών που θα τον καταθέσουν μαζί με την οικονομική προσφορά

1. Που την τελευταία τριετία  παρείχαν υπηρεσίες και έχουν εκτελέσει  εργασίες σχετικές  με την εγκατάσταση ,συντήρηση και επισκευή  δικτύων φυσικού αερίου, συνολικής δαπάνης τουλάχιστον 100.000,00€, οι οποίες θα αποδεικνύονται εάν μεν ο εργοδότης είναι αναθέτουσα αρχή, με πιστοποιητικά που έχουν εκδοθεί ή θεωρηθεί από την αρμόδια αρχή , εάν δε (ο αποδέκτης ) είναι ιδιωτικός φορέας, με τα αντίστοιχα παραστατικά ή υπεύθυνη δήλωση του εργοδότη που αναθέτει την παροχή υπηρεσιών και εφόσον τούτο δεν είναι δυνατόν , με υπεύθυνη δήλωση του προσφέροντος και θα αναγράφονται  στον παρακάτω  πινάκα.

Πινάκας έργων –υπηρεσιών σχετικών με την εγκατάσταση ,συντήρηση και επισκευή  δικτύων φυσικού αερίου  με το αντικείμενο

Α/Α

ΤΟΠΟΣ

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΡΓΟΔΟΤΗ (ΟΝΟΜΑ , ΤΙΤΛΟΣ,ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ, ΤΗΛΕΦΩΝΟ)

ΗΜ. ΕΝΑΡΞΗΣ

ΗΜ. ΛΗΞΗΣ

ΠΟΣΟ

• Οι διαγωνιζόμενοι θα καταθέσουν  Πιστοποιητικό φορολογικής ενημερότητας.

Κριτήριο αξιολόγησης προσφοράς είναι η χαμηλότερη τιμή.

Θα δοθεί έκπτωση ( ποσοστό % ) στην τιμή του Προϋπολογισμού της μελέτης.

Στον φάκελο της προσφοράς θα πρέπει να αναγράφονται ευκρινώς τα εξής:

Εθνικό και Καποδιστριακό

Πανεπιστήμιο Αθηνών

Τεχνική Υπηρεσία

Πανεπιστημιούπολη

Τίτλος έργου: «Προληπτική συντήρηση του δικτύου φυσικού αερίου της Πανεπιστημιούπολης  για δυο  χρόνια»

Α.Μ. : 10555

Για την έγκυρη και παραδεκτή συμμετοχή στον διαγωνισμό οι ενδιαφερόμενοι καταθέτουν στην Επιτροπή Διαγωνισμού την  29/10/2014,  ημέρα  Τετάρτη και έως την 10:00 πμ. τον φάκελο της οικονομικής προσφοράς σφραγισμένο  και τα δικαιολογητικά συμμετοχής.

Διαδικασία αξιολόγησης:

Η Τριμελής Επιτροπή Διενέργειας και Αξιολόγησης του διαγωνισμού θα αποσφραγίσει τις προσφορές και επιλέξει τον ανάδοχο την  29/10/2014,  ημέρα  Τέταρτη, στο ισόγειο της Τεχνικής Υπηρεσίας στην Πανεπιστημιούπολη.

Διάρκεια σύμβασης:

Η σύμβαση έχει διάρκεια  δύο χρόνια .

Για πληροφορίες και διευκρινίσεις οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στoν Κ. Δ. Μούτσιο  όλες τις εργάσιμες μέρες και κατά τις ώρες 9:00-13:00 και στο τηλέφωνο 210 7276505

Ο Διευθυντής της ΤΥΠΑ

(υπογραφή)*

Ι. Μπαρμπαρέσος