Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Προκηρύξεις » Προκηρύξεις Διαγωνισμών Τεχνικής Υπηρεσίας » Προβολή Διαγωνισμού Τεχνικής Υπηρεσίας

Προβολή Διαγωνισμού Τεχνικής Υπηρεσίας

17.02.2015

Ανακοίνωση για το διαγωνισμό με Αρ. Αναρτ.:PR_1052610635_20150211

Με τίτλο: Κλάδεμα 193 υψηλών και επικίνδυνων δένδρων στην Πανεπιστημιούπολη και στην Ιατρική Σχολή με χρήση γερανοφόρου οχήματος και μεταφορά των προϊόντων κλαδέματος καθώς και αποκομιδή κλαδιών με 40 φορτηγά από κτήρια του Πανεπιστημίου

Τα άρθρα 3 και 5 της πρόσκλησης που διέπει τον πιο πάνω διαγωνισμό, αναδιατυπώνονται και ισχύουν ως εξής:

3α. Επιχειρήσεις εγγεγραμμένες στο Μητρώο Εργοληπτικών Επιχειρήσεων (Μ.Ε.ΕΠ.) που τηρείται στη Γ.Γ.Δ.Ε. του ΥΠ.Υ.ΜΕ.ΔΙ., για έργα κατηγορίας πρασίνου, στελεχωμένες  με Δασολόγους ή Τεχνολόγους Δασοπονίας, Γεωπόνους ή Τεχνολόγους Γεωπονίας, που είναι εγγεγραμμένοι στο ΜΕΚ.

3ε. Επιχειρήσεις στελεχωμένες με Δασολόγους ή Τεχνολόγους Δασοπονίας, Γεωπόνους ή Τεχνολόγους Γεωπονίας.

5ε. Προκειμένου περί επιχειρήσεων οι οποίες είναι στελεχωμένες με Δασολόγους ή Τεχνολόγους Δασοπονίας, Γεωπόνους ή  Τεχνολόγους Γεωπονίας,  Υπεύθυνη Δήλωση στην οποία θα αναφέρεται ονομαστικά το προσωπικό με ειδικότητα Δασολόγου ή Τεχνολόγου Δασοπονίας, Γεωπόνου ή Τεχνολόγου Γεωπονίας, που είτε ανήκει απευθείας στην επιχείρηση είτε όχι. Σε περίπτωση που δεν ανήκει το ανωτέρω προσωπικό απευθείας στην επιχείρηση, θα προσκομίζεται επιπλέον Υπεύθυνη Δήλωση της επιχείρησης που να αναφέρει ότι θα έχει στη διάθεσή της το συγκεκριμένο προσωπικό και  Υπεύθυνη Δήλωση του προσωπικού ότι αποδέχεται τη συνεργασία με την επιχείρηση για όλη τη διάρκεια εκτέλεσης της εν λόγω παροχής υπηρεσιών, αν και εφόσον η επιχείρηση αναδειχθεί ανάδοχος.