Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Προκηρύξεις » Προκηρύξεις Θέσεων » Προβολή Προκήρυξης Θέσης

Προβολή Προκήρυξης Θέσης

11.11.2009

Πρόσληψη διδασκόντων στο Τμήμα Σλαβικών Σπουδών

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πρόσληψη διδασκόντων στο Τμήμα Σλαβικών Σπουδών σύμφωνα με το Π.Δ. 407/80

(Τμήμα Σλαβικών Σπουδών ΕΚΠΑ)

Η Προσωρινή Γενική Συνέλευση του Τμήματος Σλαβικών Σπουδών της Φιλοσοφικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών στην υπ´ αριθ. 12/23-7-08 συνεδρίασή της αποφάσισε την πρόσληψη διδασκόντων, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθ. 5 του Π.Δ. 407/80, με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου, για το ακαδημαϊκό έτος 2008-2009, και εφόσον υπάρξουν οι σχετικές πιστώσεις από το Υπουργείο Παιδείας.

Η πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος αφορά στα εξής μαθήματα:

• Ρωσική Γλώσσα 2
  • Γλωσσολογία-Ιστορία των Σλαβικών Γλωσσών 1
  • Ιστορία της Ανατολικής Ευρώπης 1
  • Ιστορία Βυζαντίου και Σλάβων 1

Καλούνται οι ενδιαφερόμενοι που έχουν τα απαραίτητα προσόντα να υποβάλουν στη Γραμματεία του Τμήματος Σλαβικών Σπουδών (οδός Καπλανών 6 -Αθήνα 10680) μέχρι την 15/9/2008 αίτηση ενδιαφέροντος με τα απαραίτητα δικαιολογητικά.

Το πλήρες κείμενο της ανακοίνωσης ...