Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Προκηρύξεις » Προκηρύξεις Θέσεων » Προβολή Προκήρυξης Θέσης

Προβολή Προκήρυξης Θέσης

17.02.2016

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για πρόσληψη επιστημονικών συνεργατών Τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας (ΧΕ 2016-2017)

Υποβολή αιτήσεων: έως 18/3/2016

Η Συνέλευση του Τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας στην 5η Συνεδρίασή της (2 Φεβρουαρίου 2016) αποφάσισε την πρόσληψη επιστημονικών συνεργατών/ιδών οι οποίοι/ες θα πρέπει να είναι κάτοχοι Διδακτορικού Διπλώματος, με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου αορίστου χρόνου, για το χειμερινό εξάμηνο του ακαδημαϊκού έτους 2016-17, προκειμένου να καλύψουν ανάγκες διδασκαλίας του Τομέα Λογοτεχνίας-Πολιτισμού του Τμήματος στο παρακάτω γνωστικό αντικείμενο:

• Αγγλόφωνη Λογοτεχνία και Πολιτισμός 19ου και 20ου αιώνα (ενθαρρύνονται υποψήφιοι/ες με ειδίκευση στον Ρομαντισμό)

ΚΑΛΟΥΝΤΑΙ

Οι ενδιαφερόμενοι/ες να υποβάλουν (ιδιοχείρως ή ταχυδρομικώς με σφραγίδα ταχυδρομείου) στη Γραμματεία του Τμήματος (Πανεπιστημιούπολη Ζωγράφου, Κτήριο Φιλοσοφικής Σχολής, 4ος όροφος, γραφείο Νο. 411, Τ.Κ. 157 84) έως 18 Μαρτίου 2016, τα ακόλουθα δικαιολογητικά σε έντυπη και/ή ηλεκτρονική μορφή (οπτικό δίσκο – CD) συμφωνα με τις παρακάτω οδηγίες:

1. Αίτηση στο ειδικό έντυπο σε έντυπη και ηλεκτρονική μορφή
  2. Aντίγραφα των τίτλων σπουδών (να προσκομίζονται και οι πρωτότυποι τίτλοι) σε έντυπη και ηλεκτρονική μορφή (σε περίπτωση τίτλων ΑΕΙ του εξωτερικού θα πρέπει να επισυνάπτεται αναγνώριση των τίτλων από το ΔΟΑΤΑΠ)
  3. Διδακτορική Διατριβή σε ηλεκτρονική μορφή
  4. Βιογραφικό Σημείωμα σε έντυπη και ηλεκτρονική μορφή
  5. Επιστημονικές δημοσιεύσεις σε ηλεκτρονική μορφή
  6. Υπόμνημα δημοσιεύσεων σε ηλεκτρονική μορφή (προαιρετικό)

Διευκρινίζεται ότι η ημερομηνία για τις συνεντεύξεις θα ανακοινωθεί μετά την ολοκλήρωση του πρώτου κύκλου αξιολόγησης.

Για περισσότερες πληροφορίες ή διευκρινίσεις, παρακαλούμε όπως επικοινωνήσετε με τη Γραμματεία του Τμήματος στα τηλέφωνα 210-7277667, 210-7277453, 210-7277454,  e-mail : secr[at]enl.uoa[dot]gr.

H αίτηση είναι διαθέσιμη εδώ: http://www.enl.uoa.gr/

Η Πρόεδρος

του Τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας