Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Προκηρύξεις » Προκηρύξεις Θέσεων » Προβολή Προκήρυξης Θέσης

Προβολή Προκήρυξης Θέσης

30.03.2011

Προκήρυξη πλήρωσης θέσης Διευθυντή στο Ερευνητικό Πανεπιστημιακό Ινστιτούτο Συνταγματικών Ερευνών

Τμήμα Νομικής

Προκήρυξη για την πλήρωση της θέσης του Διευθυντή του Ερευνητικού Πανεπιστημιακού Ινστιτούτου Συνταγματικών Ερευνών του Τμήματος Νομικής με τετραετή θητεία. Ο Διευθυντής κατέχει βαθμίδα καθηγητή ή αναπληρωτή καθηγητή του Τμήματος στο οποίο ανήκει το Ε.Π.Ι.

Πρέπει να είναι επιστήμονας αναγνωρισμένου κύρους, να έχει πείρα και ερευνητική δραστηριότητα σε τομείς που εντάσσονται στις δραστηριότητες του Ινστιτούτου και γενικά να έχει ερευνητικό και επιστημονικό έργο με διεθνή αναγνώριση.

Η προθεσμία υποβολής υποψηφιοτήτων ορίζεται εντός 20 ημερών από την ανάρτηση της παρούσας απόφασης στο πρόγραμμα «ΔΙΑΥΓΕΙΑ».

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΝΆΡΤΗΣΗΣ ΣΤΟ ΠΡΌΓΡΑΜΜΑ ΔΙΑΥΓΕΙΑ 28/3/2011

Υποψηφιότητες για τη θέση του Διευθυντή του Ε.Π.Ι. υποβάλλονται στη Γραμματεία του Τμήματος Νομικής.

Η επιλογή θα γίνει από τη Σύγκλητο Ειδικής Σύνθεσης ύστερα, από πρόταση της Γ.Σ.Ε.Σ. του Τμήματος Νομικής.

Πλήρες κείμενο προκήρυξης