Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Προκηρύξεις » Προκηρύξεις Θέσεων » Προβολή Προκήρυξης Θέσης

Προβολή Προκήρυξης Θέσης

22.03.2010

Προκήρυξη θέσης ΕΤΕΠ , κατηγορίας ΠΕ.

του Τμήματος Γερμανικής Γλώσσας και Φιλολογίας.

Υποβολή αίτησης υποψηφιότητας και δικαιολογητικών μέχρι και την 03-04-2010.

Το Τμήμα Γερμανικής Γλώσσας και Φιλολογίας του Πανεπιστημίου Αθηνών ανακοινώνει την προκήρυξη της ακόλουθης θέσης Ε.Τ.Ε.Π., που δημοσιεύτηκε στο ΦΕΚ 77/09.02.2010 (τ.Γ΄):

Μία (1) θέση Ε.Τ.Ε.Π., κατηγορίας ΠΕ, με εισαγωγική βαθμίδα Δ, για την προσφορά  εξειδικευμένων τεχνικών εργαστηριακών υπηρεσιών στο Εργαστήριο Πολυμέσων του Τμήματος και συγκεκριμένα στην επιτήρηση προπτυχιακών και μεταπτυχιακών φοιτητών που εργάζονται στο Εργαστήριο του Τμήματος, το οποίο διαθέτει Η/Υ, πρόσβαση στο διαδίκτυο και λοιπά τεχνικά μέσα (όπως προβολές για παρουσιάσεις MS PP), ουσιαστική υποστήριξη των φοιτητών που εργάζονται επιστημονικά στο διαδίκτυο, δηλαδή συμβουλές ως προς την αναζήτηση πληροφοριών, ερμηνειών και αξιολογήσεων σε διάφορες τοποθεσίες σχετικά με το γνωστικό αντικείμενο του Τμήματος στο διαδίκτυο, περιγραφή και αξιολόγηση ιστοσελίδων που σχετίζονται με το γνωστικό αντικείμενο του Τμήματος, δημιουργία καταλόγων συνδέσμων σε αξιοκρατικές και επιστημονικά ελεγμένες ιστοσελίδες που σχετίζονται με τα γνωστικά αντικείμενα του Τμήματος, τεχνική υποστήριξη των προπτυχιακών και μεταπτυχιακών φοιτητών στη χρήση του διαδικτύου για τη δημιουργία επιστημονικών εργασιών (επιστημονική αναφορά, πνευματικά δικαιώματα κ.λπ.) και λοιπές σχετικές εργασίες.

πλήρες κείμενο προκήρυξης