Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Προβολή νέων

20.05.2016

Υποδοχή του π. Χρυσοστόμου Καράμπελα στην Θεολογική Σχολή Αθηνών (2016)

Ευγενούς χορηγού της Επιστημονικής Επετηρίδας της Θεολογικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αθηνών.

Προ ημερών ο Κοσμήτορας της Θεολογικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αθηνών Καθηγητής Απόστολος Β. Νικολαΐδης  υποδέχθηκε στην Κοσμητεία της Σχολής τον Πανοσιολογιώτατο Αρχιμανδρίτη π. Χρυσόστομο Καράμπελα, Ιεροκήρυκα της Ιεράς Μητροπόλεως Πειραιώς.

Η συνάντηση πραγματοποιήθηκε σε θερμό κλίμα παρουσία του Προέδρου του Τμήματος Θεολογίας της Θεολογικής Σχολής Καθηγητή κ. Θωμά Ιωαννίδη.

Είσοδος στο λεύκωμα

Ο π. Χρυσόστομος διατελεί Καθηγούμενος της Ιεράς Μονής Ζωοδόχου Πηγής Παλαιάς Κοκκινιάς Πειραιώς, Πτυχιούχος της Θεολογικής Σχολής ΕΚΠΑ,  Καθηγητής της Αγγλικής Φιλολογίας,  Διευθυντής της Έκθεσης Χριστιανικού Βιβλίου της Ι.Π. Πειραιώς, Προϊστάμενος Ιερού Ναού Ιωάννου του Προδρόμου του Χατζηκυριακείου Ιδρύματος Παιδικής Προστασίας Πειραιώς και  ευγενής χορηγός της Επιστημονικής Επετηρίδας της Θεολογικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αθηνών.

Από την Κοσμητεία