Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Προβολή νέων

12.12.2019

"ΣΤΑ ΒΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΑΥΛΟΥ" - Εκπαιδευτική περιήγηση στο πλαίσιο των μαθημάτων του Καθηγητή Σωτηρίου Δεσπότη (2019)

Κυριακή 15/12/2019, ώρα 11:30, σημείο συνάντησης Μετρό "Ακρόπολη" (Everest)

Την Κυριακή 15 Δεκεμβρίου 2019, ώρα 11:30 θα πραγματοποιηθεί η εκπαιδευτική περιήγηση "Στα Βήματα του Αποστόλου Παύλου" με υπεύθυνο τον Καθηγητή Σωτήριο Δεσπότη, Πρόεδρο του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας.

- Στην εκπαιδευτική περιήγηγη καλούνται να συμμετάσχουν απαραιτήτως όλες και όλοι όσοι παρακολουθούν τα προπτυχιακά μαθήματα

1. Ελληνισμός, Ιουδαϊσμός και Χριστιανισμός,
2. Καινή Διαθήκη και θρησκευτική περιήγηση στα βήματα του Αποστόλου Παύλου,
3. Εισαγωγή στην Παλαιά Διαθήκη και
4. Εισαγωγή στην Καινή Διαθήκη.

- Στην περιήγηση καλούνται επίσης να συμμετάσχουν απαραιτήτως οι φοιτητές/τήτριες του Α2019 Εξαμήνου του ΔΠΜΣ "Ελλάδα: Εκκλησιαστική Ιστορία και Πολιτισμός".

- Στην περιήγηση προσκαλούνται επίσης να συμμετάσχουν και οι φοιτητές/τήτριες της Ειδίκευσης "Βίβλος και Διαπολιτισμικός Βίος της Μεσογείου" του Π.Μ.Σ. "Πηγές, Λατρεία και Διαπολιτισμικός Βίος του Χριστιανισμού".

- Η εκδήλωση είναι ανοικτή στο κοινό (ακόμη και σε μη φοιτητές).

- Προϋπόθεση διεξαγωγής της περιήγησης είναι ο κατάλληλος καιρός (να μην βρέχει).

- Η εκδήλωση είναι ανοικτή στο κοινό (ακόμη και σε μη φοιτητές).

Από το Γραφείο
του Διδάσκοντα