Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Προβολή νέων

Προκήρυξη υποτροφιών SYLFF για το ακαδημαϊκό έτος 2018-19

Καταληκτική ημερομηνία υποβολής αιτήσεων: Παρασκευή 2 Νοεμβρίου 2018

Το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών (ΕΚΠΑ) προκηρύσσει τη χορήγηση ΕΞΙ (6)  υποτροφιών, ύψους 8.300 δολλαρίων η καθεμιά, για το ακαδημαϊκό έτος 2018-19 προκειμένου να ενισχύει φοιτητές που πραγματοποιούν μεταπτυχιακές ή διδακτορικές σπουδές στις κοινωνικές και ανθρωπιστικές επιστήμες. Διαχειριστής του Προγράμματος Υποτροφιών SYLFF είναι διεθνώς το Ιαπωνικό Ίδρυμα The Tokyo Foundation.

Καταληκτική ημερομηνία υποβολής αιτήσεων: Παρασκευή 2 Νοεμβρίου 2018.

Η Προκήρυξη καθώς και αναλυτικές πληροφορίες είναι διαθέσιμες στην επίσημη ιστοσελίδα του προγράμματος: http://www.interel.uoa.gr/dpt-intern-eu/inter-bil/programma-sylff.html.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το πρόγραμμα SYLFF μπορείτε να απευθυνθείτε στην κα Μαρία Βαρδάκη, υπεύθυνη διοικητικής υποστήριξης του προγράμματος, Τμήμα Ευρωπαϊκών & Διεθνών Σχέσεων, τηλ. 210 3689731, email: mvardaki[at]uoa[dot]gr

Εκ της Διοικούσας Επιτροπής
του Προγράμματος Υποτροφιών SYLFF