Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Προβολή νέων

05.03.2017

«Οι αποφάσεις της Αγίας και Μεγάλης Συνόδου της Κρήτης. Μαρτυρία του ορθοδόξου φρονήματος καί προοπτικές για το μέλλον» - Ομιλία Καθηγητή κ. Γρηγορίου Λαρεντζάκη

Πέμπτη 16 Μαρτίου 2017 και ώρα 10:30 στην Αίθουσα Οπτικοακουστικών του Κτηρίου της Θεολογικής Σχολής ΕΚΠΑ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Η Κοσμητεία της Θεολογικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών διοργανώνει την Πέμπτη 16 Μαρτίου 2017 και ώρα 10:30 στην Αίθουσα Οπτικοακουστικών του Κτηρίου της Σχολής διάλεξη με προσκεκλημένο ομιλητή τον Καθηγητή Ορθοδόξου Θεολογίας του Πανεπιστημίου Graz της Αυστρίας κ. Γρηγόριο Λαρεντζάκη και θέμα: «Οι αποφάσεις της Αγίας και Μεγάλης Συνόδου της Κρήτης. Μαρτυρία του ορθοδόξου φρονήματος καί προοπτικές για το μέλλον».

Ο Κοσμήτορας της Θεολογικής Σχολής,

Απόστολος Β. Νικολαΐδης,