Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Προβολή νέων

25.10.2016

Κατατακτήριες εξετάσεις ακαδ. έτους 2016-17 Τμήματος Θεολογίας ΕΚΠΑ

Αίτησεις συμμετοχής από 1 μέχρι και 15 Νοεμβρίου 2016 στη Γραμματεία του Τμήματος

- Προκήρυξη: PDF

- Aίτηση: PDF

Η αίτηση και τα δικαιολογητικά υποβάλλονται στη Γραμματεία του Τμήματος Θεολογίας, Πανεπιστημιόπολη Άνω Ιλίσια 157-72,  κάθε Δευτέρα-Τετάρτη-Παρασκευή 11:00 -13:00,
από 1 έως 15 Νοεμβρίου 2016.

ΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ:

1. Αίτηση ενδιαφερομένου (σχετικά έντυπα διατίθενται ηλεκτρονικά από τη Γραμματεία)

2. Αντίγραφο πτυχίου (ευκρινές φωτοαντίγραφο).

Η υποβολή της αίτησης γίνεται (εναλλακτικά) και μέσω ταχυδρομικής αποστολής (εννοείται πάντοτε εντός της προβλεπόμενης προθεσμίας (1-15 Νοεμβρ.) και μόνο μέσω συστημένου μέσω ΕΛΤΑ ή courier ώστε να αποδεικνύονται οι ημερομηνίες αποστολής-παραλαβής).

Τα παραπάνω δικαιολογητικά υποβάλλονται στη Γραμματεία του Τμήματος Θεολογίας (Θεολογική Σχολή-Ε.Κ.Π.Α., Πανεπιστημιόπολη, 2ος όροφος, 157 72 Άνω Ιλίσια), εντός του χρονικού διαστήματος από 1 μέχρι 15 Νοεμβρίου 2016, τις γνωστές ώρες υποδοχής κοινού, κάθε Δευτέρα-Τετάρτη-Παρασκευή 11:00-13:00.

Διευκρινίζεται ότι στην περίπτωση των πτυχιούχων εξωτερικού συνυποβάλλεται και βεβαίωση ισοτιμίας του τίτλου σπουδών τους από τον Διαπανεπιστημιακό Οργανισμό Αναγνώρισης Τίτλων Ακαδημαϊκών και Πληροφόρησης(ΔΟ.Α.Τ.Α.Π.).

Σε περίπτωση που υπάρχει εκκρεμότητα ορκωμοσίας, η  αίτηση της  συμμετοχής του υποψηφίου στις κατατακτήριες εξετάσεις, πρέπει να έχει ως συνημμένο έγγραφο, την  βεβαίωση περάτωσης σπουδών .

Οι εξετάσεις διενεργούνται εντός του Δεκεμβρίου. Το πρόγραμμα των εξετάσεων  θα ανακοινωθεί  προσεχώς στην ιστοσελίδα του Τμήματος, μέσω της Γραμματείας, τουλάχιστον οκτώ (8) ημέρες πριν την έναρξη εξέτασης του πρώτου μαθήματος.

Πληροφορίες (για τα προς εξέταση μαθήματα και συναφή θέματα)

- Τομέας Πατερικών Σπουδών, Ιστορίας Δογμάτων και Συμβολικής: (+30) 210-727-5765

- Ερμηνευτικός Τομέας: (+30) 210-727-5765

- Τομέας Συστηματικής Θεολογίας: (+30) 210-727-5748