Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Προβολή νέων

30.03.2016

"Η Θεματική της Αγίας και Μεγάλης Πανορθοδόξου Συνόδου 2016" - Ημερίδα της Θεολογικής Σχολής Ε.Κ.Π.Α.

Τρίτη 5 Απριλίου 2016 και ώρα 9.30 π.μ. – 1.30 μ.μ., στο Κεντρικό Αμφιθέατρο «Χρυσόστομος Παπαδόπουλος» της Θεολογικής Σχολής.

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Η Κοσμητεία της Θεολογικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών διοργανώνει Ημερίδα αφιερωμένη στη Θεματική της μέλλουσας να συγκληθεί Αγίας και Μεγάλης Πανορθοδόξου Συνόδου 2016. Πρόκειται για ένα ιδιαίτερα σημαντικό γεγονός για την Εκκλησία και τη Θεολογία, γι’  αυτό και απαιτείται μια επίσημη, αξιόπιστη και υπεύθυνη ενημέρωση.

- Αφίσα

- Πρόγραμμα

Η Ημερίδα θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 5 Απριλίου 2016 και ώρα 9.30 π.μ. – 1.30 μ.μ. στο Κεντρικό Αμφιθέατρο «Χρυσόστομος Παπαδόπουλος» της Θεολογικής Σχολής (Κτήριο Θεολογικής Σχολής Ε.Κ.Π.Α., Πανεπιστημιόπολη, Άνω Ιλίσια, είσοδος από: β΄ όροφο).

Μετά το πέρας των εισηγήσεων θα ακολουθήσει συζήτηση.

Στους συμμετέχοντες θα χορηγηθούν βεβαιώσεις παρακολούθησης.

Σημείωση: Προς εξυπηρέτηση της συμμετοχής του φοιτητικού σώματος στην Ημερίδα, την Τρίτη 05.04.2016 δεν θα πραγματοποιηθούν μαθήματα.

Ο Κοσμήτορας της Θεολογικής Σχολής

του Πανεπιστημίου Αθηνών