Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Προβολή νέων

16.08.2018

Φωτοθήκη-Αφιέρωμα στο Θερινό Πανεπιστήμιο "Θρησκείες και Διαπολιτισμικότητα στη Μεσόγειο" του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας του Ε.Κ.Π.Α.

το οποίο πραγματοποιήθηκε με πρωτοβουλία του Π.Μ.Σ. "Θεολογία και Κοινωνία", 5 έως 8 Ιουλίου 2018 στο νησί της Άνδρου (Χώρα)

Φωτοθήκη-αφιέρωμα στο Θερινό Πανεπιστήμιο «Θρησκείες και Διαπολιτισμικότητα στη Μεσόγειο», το οποίο πραγματοποιήθηκε με πρωτοβουλία του Π.Μ.Σ. "Θεολογία και Κοινωνία" του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας της Θεολογικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, 5 έως 8 Ιουλίου 2018 στο νησί της Άνδρου (Χώρα).

Είσοδος στο Λεύκωμα

Στην τριήμερη επιστημονική εκδήλωση συμμετείχαν έγκριτοι αλλά και νέοι ερευνητές από τα Τμήματα Θεολογίας, Κοινωνικής Θεολογίας, Ιστορίας και Αρχαιολογίας και Μουσικών Σπουδών του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, το Τμήμα Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών του Πανεπιστημίου Μακεδονίας, το Τμήμα Ιστορίας και Αρχαιολογίας του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, το Τμήμα Ιστορίας, Αρχαιολογίας και Κοινωνικής Ανθρωπολογίας του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, το Ινστιτούτο Εκπαιδευτικής Πολιτικής, την Ορθόδοξο Ακαδημία Κρήτης, το Ελληνικό Βιβλικό Κολλέγιο, και το Νεανικό Πανεπιστήμιο Ελλάδας. Το σύνολο των εγγεγραμμένων συνέδρων ξεπέρασε τους εκατόν είκοσι (120).

Μετά τιμής,

Η ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

- Ευάγγελος Λουκίσας, Κινηματογραφική Λέσχη Άνδρου
- Παναγιώτα Καραχρήστου, Ε.Τ.Ε.Π., Τμήμα Θεολογίας Ε.Κ.Π.Α.
- Είρηνη Λάζαρη, Δήμος Άνδρου
- Ειρήνη Κιαγιά, Μ.Φ. Π.Μ.Σ. "Θεολογία και Κοινωνία"
- Αικατερίνη Παππά, Μ.Φ. Π.Μ.Σ. "Θεολογία και Κοινωνία"