Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Προβολή νέων

04.12.2018

ΕΝΑΡΞΗ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ Χειμερινού Εξαμήνου ακαδημαϊκού έτους 2018-19 στην Ηλεκτρονική Γραμματεία του Ε.Κ.Π.Α.

Προθεσμία δηλώσεων: από Τετάρτη 5 Δεκεμβρίου 2018

έως Τετάρτη 9 Ιανουαρίου 2019

Οι δηλώσεις μαθημάτων του χειμερινού εξαμήνου του ακαδημαϊκού έτους 2018 – 2019 θα υποβληθούν μέσω της ιστοσελίδας  http://my-studies.uoa.gr

Προθεσμία δηλώσεων

από  Τετάρτη 5 Δεκεμβρίου 2018
έως  Τετάρτη 9 Ιανουαρίου 2019

- οι φοιτητές του 1ου  και  2ου  έτους σπουδών δικαιούνται να δηλώσουν μέχρι και 9 μαθήματα μόνο από τα χειμερινά εξάμηνα.

- οι φοιτητές του 3ου  και  4ου  έτους σπουδών δικαιούνται να δηλώσουν μέχρι και 13 μαθήματα μόνο από τα χειμερινά εξάμηνα.

- οι επί πτυχίω φοιτητές (δηλαδή από το 5ο έτος φοίτησης και μετά) δικαιούνται  να δηλώσουν μέχρι και 40 μαθήματα από όλα τα χειμερινά και εαρινά εξάμηνα.

- Οποιαδήποτε είσοδος στο σύστημα για επανέλεγχο-αλλαγή της δήλωσης (όσο είναι ανοικτό το web) την ακυρώνει αυτόματα και για τον λόγο αυτό, θα πρέπει να επαναληφθεί η δήλωση εκ νέου και να οριστικοποιηθεί.

- Mπορείτε να επιβεβαιώσετε τα μαθήματα που έχετε δηλώσει πρίν από το πέρας της προθεσμίας υποβολής δηλώσεων από το profil (κάτω αριστερά στην οθόνη) --> Ιστορικό, επιλέγοντας την ημερομηνία /ώρα που έγινε η τελευταία επιτυχής δήλωση μαθημάτων.

- Μετά το πέρας της προθεσμίας να ελέγξετε τη δήλωσή σας στο Ιστορικό δηλώσεων (κάτω δεξιά της αρχικής οθόνης).

Μετά τη λήξη των δηλώσεων καμία εκπρόθεσμη δήλωση δεν θα γίνει δεκτή.

Από τη Γραμματεία
του Τμήματος