Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Προβολή νέων

10.01.2018

Εκπαιδευτική επίσκεψη-ξενάγηση στη Βουλή των Ελλήνων Στο πλαίσιο του μαθήματος «Η Εκκλησία κατά την Οθωμανική Κυριαρχία: Ιδεολογικά ρεύματα και συμμετοχή στα κινήματα του Γένους» (2018)

Κυριακή 14 Ιανουαρίου 2018, ώρα 12:00

Στο πλαίσιο του μαθήματος «Η Εκκλησία κατά την Οθωμανική Κυριαρχία: Ιδεολογικά ρεύματα και συμμετοχή στα κινήματα του Γένους», έχει προγραμματιστεί για την Κυριακή 14/01/2018 και ώρα 12:00 εκπαιδευτική επίσκεψη-ξενάγηση φοιτητών και φοιτητριών του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας, στην αίθουσα της Ολομέλειας, στην αίθουσα «Ελευθερίου Βενιζέλου», στην Έκθεση «Ιωάννης Καποδίστριας: Η πορεία του στον χρόνο» και στην έκθεση «180 χρόνια Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών: Ο θεσμός – οι άνθρωποι».

Εξαιτίας του περιορισμένου αριθμού θέσεων όσοι και όσες φοιτητές/τριες επιθυμείτε να συμμετάσχετε, παρακαλείσθε να δηλώσετε σχετικά (όνομα, επώνυμο, αριθμ. φοιτ. μητρώου) στην Δρ. Αθηνά Κονταλή (Γραφείο 104, ή στο email: akontali@theol.uoa.gr), μέχρι και την Παρασκευή 12/01/2018.

Σημείο συνάντησης:
Βουλή των Ελλήνων, Λ. Βασ. Σοφίας 2
Κυριακή 14/01/2018, ώρα 11:45.

Προσοχή! Είναι απαραίτητη η φοιτητική και αστυνομική ταυτότητα ή διαβατήριο.