Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Προβολή νέων

28.11.2018

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ στο Βυζαντινό και Χριστιανικό Μουσείο Αθηνών (ΒΧΜΑ) και στο Μουσείο Μπενάκη

Κυριακή 2 Δεκεμβρίου 2018, σημείο και ώρα συνάντησης: 11:15 στον αύλειο χώρο του Βυζαντινού και Χριστιανικού Μουσείου Αθηνών

Στο πλαίσιο του μαθήματος ‘’Ιερά Άμφια και Σκεύη στη θεία Λατρεία’’ θα πραγματοποιηθούν την Κυριακή 2 Δεκεμβρίου 2018 δύο εκπαιδευτικές περιηγήσεις:

1. Στο Βυζαντινό και Χριστιανικό Μουσείο Αθηνών (Βασ. Σοφίας 22), ώρα 11:30 - 12:30 και,

2. Στο Μουσείο Μπενάκη (Κουμπάρη 1), ώρα 13:30 - 14:30.

Παρακαλούνται οι φοιτητές να έχουν μαζί τους την φοιτητική τους ταυτότητα. Τόπος συνάντησης: αύλειος χώρος ΒΧΜΑ, ώρα 11:15.

Η διδάσκουσα,
Δρ. Ελένη Βλαχοπούλου-Καραμπίνα, Ε.ΔΙ.Π.

Σημείωση: Για τους φοιτητές που τυχόν δεν έχουν επισκεφθεί την περιοδική έκθεση του Παναγίου Τάφου στο Βυζαντινό και Χριστιανικό Μουσείου Αθηνών και το επιθυμούν, η διδάσκουσα θα βρίσκεται εκεί από τις 10:45 για να τους συνοδεύσει.