Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Προβολή νέων

08.11.2017

Από την εκπαιδευτική ξενάγηση στην 6η Έκθεση Ορθόδοξου Χριστιανικού Βιβλίου του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας ΕΚΠΑ

στο πλαίσιο του μαθήματος «Η Εκκλησία κατά την Οθωμανική Κυριαρχία: Ιδεολογικά ρεύματα και συμμετοχή στα κινήματα του Γένους» (Γ΄εξ.)

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Στο πλαίσιο του μαθήματος «Η Εκκλησία κατά την Οθωμανική Κυριαρχία: Ιδεολογικά ρεύματα και συμμετοχή στα κινήματα του Γένους», (Γ΄εξ.), πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 4/11/2017 επίσκεψη φοιτητών και φοιτητριών του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας στην 6η Έκθεση Ορθόδοξου Χριστιανικού Βιβλίου, η οποία τελούσε υπό την αιγίδα της Ι. Αρχιεπισκοπής Αθηνών. Οι φοιτητές/τριες είχαν την ευκαιρία να έλθουν σε επαφή με πολλούς τίτλους θεολογικών βιβλίων και να ενημερωθούν εκτενώς για τις νέες κυκλοφορίες.

Από το Γραφείο