Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή Εκδήλωσης

03.11.2016

Υποδοχή (εργασίας) πρωτοετών φοιτητών και φοιτητριών του Τμήματος Θεολογίας ΕΚΠΑ

Πέμπτη 10/11/2016 και ώρα 12:30 στο Β' Αμφιθέατρο του Κτηρίου της Θεολογικής Σχολής.

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Την Πέμπτη 10 Νοεμβρίου 2016 και ώρα 12:30 θα πραγματοποιηθεί η υποδοχή-ενημέρωση εργασίας των πρωτοετών φοιτητών και φοιτητριών του Τμήματος Θεολογίας της Θεολογικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών για το τρέχον ακαδημαϊκό έτος 2016-17.

Η εκδήλωση θα λάβει χώρα στο Β' Αμφιθέατρο της Θεολογικής Σχολής. Μετά τους καθιερωμένους χαιρετισμούς από τις Αρχές της Σχολής και του Τμήματος, θα παρουσιασθούν από μέλη ΔΕΠ και τη Γραμματεία η φυσιογνωμία της Σχολής, σπουδαστικά θέματα, το νέο Πρόγραμμα Σπουδών, η διδακτική επάρκεια και άλλα ζητήματα αγοράς εργασίας, καθώς και ιδιαίτερες δράσεις του Τμήματος (Erasmus, πρακτικές κλπ.).

Ειδικά για το Erasmus θα προβληθεί και σύντομο ενημερωτικό φιλμ. Προτρέπονται οι πρωτοετείς συνάδελφοι να παρακολουθήσουν οπωσδήποτε την εκδήλωση μη διστάζοντας να θέσουν και όλες εκείνες τις ερωτήσεις που τους απασχολούν.

Πληροφορίες εκδήλωσης

Δημήτριος Ν. Μόσχος, Επίκ. Καθηγητής