Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή Εκδήλωσης

01.06.2016

Συμπλήρωση της Απόφασης με θέμα: «Υποτροφίες χωρών της αλλοδαπής σε Έλληνες υπηκόους 2016-2017

Χορηγούνται δύο (2) υποτροφίες, για παρακολούθηση θερινού σεμιναρίου Πολωνικής Γλώσσας και Πολιτισμού που θα πραγματοποιηθεί στο Σχολείο Πολωνικής γλώσσας και πολιτισμού στο Jagiellonian University στην Κρακοβία από 2 έως 22 Ιουλίου 2016.

Οι αιτήσεις θα υποβληθούν στο Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων - Γενική Διεύθυνση Ανώτατης Εκπαίδευσης - Διεύθυνση Οργανωτικής και Ακαδημαϊκής Ανάπτυξης - Τμήμα Δ΄- Φοιτητικών Θεμάτων και Υποτροφιών, αυτοπροσώπως ή ταχυδρομικά (με συστημένη επιστολή) έως τις 15-06-2016.

- To κείμενο της συμπληρωματικής απόφασης για την Πολωνία: PDF

- Το κείμενο της ενημερωμένης προκήρυξης: PDF