Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή Εκδήλωσης

25.11.2016

Σημαντική ενημέρωση για τις δηλώσεις μαθημάτων του προπτυχιακού κύκλου σπουδών

Στον ΕΥΔΟΞΟ και το My-Studies

Οι φοιτητές που έχουν υπερβεί τα ν+2 ακαδ.έτη σπουδών

(όπου για τα κανονικά έτη,  ν=4) , δεν δικαιούνται δωρεάν διδακτικά συγγράμματα.

• Τα συγγράμματα που θα παραλάβουν οι φοιτητές  στο τρέχον εξάμηνο μέσω "Eudoxus.gr",  αντιστοιχούν σε μαθήματα που πρέπει οπωσδήποτε να δηλώσουν προσεχώς εντός του Δεκεμβρίου στην εφαρμογή "My-studies".
  • Το Eudoxus και το Μy-studies είναι δύο διαφορετικές διαδικτυακές εφαρμογές - (βάσεις δεδομένων) .

(… το Eudoxus είναι ο τρόπος  να δηλώσεις και να παραλάβεις Συγγράμματα.)

(… το Μy-studies είναι ο τρόπος  για να δηλώσεις τα Μαθήματα του κάθε Εξαμήνου Σπουδών,  δηλ. το απαραίτητο για να μπορέσει να βαθμολογηθεί  ο φοιτητής στην  Εξεταστική περίοδο στο τέλος του Εξαμήνου.)

(ΔΕΝ δηλώνεις και ΔΕΝ παραλαμβάνεις ΠΟΤΕ συγγράμματα μαθημάτων μέσω "Εudoxus.gr", που ΔΕΝ σκοπεύεις να δηλώσεις στο "My-studies",  ώστε να εξεταστείς στο τέλος του εξαμήνου.)

• Το συγκεκριμένο χρονικό διάστημα που επιτρέπεται η υποβολή  Δηλώσεων ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ MY-STUDIES, γνωστοποιείται στους φοιτητές ύστερα από σχετική ανακοίνωση της  Γραμματείας του Τμήματος.

Προσεχώς θα υπάρξει ανακοίνωση για την ακριβή ημερομηνία  δηλώσεων μαθημάτων My-studies που θα ξεκινήσουν εντός του Δεκεμβρίου, (αμέσως μετά την διαδικασία ολοκλήρωσης των εγγραφών λόγω μετεγγραφών.)

Σχετικά με τις Δηλώσεις Μαθημάτων Μy-studies για το τρέχον χειμερινό εξάμηνο του ακαδ.έτους 2016-2017 με απόφαση της Σύνελευσης του Τμήματος της 22ης Νοεμβρίου 2016:

θα ισχύσουν τα εξής:

«για τους  ΦΟΙΤΗΤΕΣ του 1ου ΕΤΟΥΣ ΣΠΟΥΔΩΝ,  ΟΡΙΟ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ=9

2ου + 3ου +4ου ΕΤΟΥΣ ΣΠΟΥΔΩΝ,  ΟΡΙΟ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ=13 (θα ισχύσει ειδικά μόνον εφέτος)

Για τους  ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ φοιτητές, ΟΡΙΟ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ από χειμερινά και εαρινά εξάμηνα=24»

Προσοχή!!! Οι επί πτυχίω φοιτητές και φοιτήτριες μπορούν να δηλώσουν οποιοδήποτε μάθημα εαρινού εξαμήνου του προγράμματος σπουδών του ακαδ. έτους 2016-17 στο οποίο επιθυμούν να εξεταστούν στην ερχόμενη εξεταστική, αρκεί το εν λόγω μάθημα να έχει ήδη διδαχθεί στο παρελθόν. Αν δεν έχει ήδη διδαχθεί στο παρελθόν, οι ενδιαφερόμενοι θα μπορούν να το δηλώνουν στο εαρινό εξάμηνο, όταν και θα λάβει χώρα η διδασκαλία του κανονικά σύμφωνα με το πρόγραμμα.

Aπό τη Γραμματεία του
Τμήματος Θεολογίας