Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή Εκδήλωσης

21.09.2017

Πρόσκληση για ενημέρωση για την Πρακτική-Διδακτική Άσκηση στα Σχολεία (Περίοδος 2017-18)

Η ενημέρωση θα γίνει την Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου, στην Αίθουσα Οπτικοακουστικών Μέσων, 2ος Όροφος Θεολογικής Σχολής , ώρα 14:30-15:30.

Καλούνται οι φοιτητές/τριες που το ακαδημαϊκό έτος 2017-18 επιθυμούν, στο πλαίσιο της απόκτησης της «Παιδαγωγικής και Διδακτικής Επάρκειας», να πραγματοποιήσουν πρακτική-διδακτική άσκηση στα σχολεία δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης (πραγματοποιείται στη διάρκεια των Ζ΄ και Η΄ εξαμήνων) να προσέλθουν για ενημέρωση, ώστε να αποφασίσουν, μέχρι την έναρξη του χειμερινού εξαμήνου αν θα συμμετάσχουν ή όχι.

Οι εγγραφές για την άσκηση θα γίνουν την πρώτη εβδομάδα του χειμερινού εξαμήνου την ημέρα και ώρα του προαιρετικού μαθήματος του Ζ΄Εξαμήνου «Μεθοδολογία έρευνας και αξιολόγησης του εκπαιδευτικού έργου του θεολόγου-Πρακτική Άσκηση», όπως θα ανακοινωθούν στο πρόγραμμα μαθημάτων χειμερινού εξαμήνου. Μετά το πέρας των εγγραφών, δεν γίνεται άλλος/η δεκτός/ή.

Μάριος Κουκουνάρας Λιάγκης
Επίκουρος Καθηγητής