Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή Εκδήλωσης

22.12.2016

Παράταση δηλώσεων συγγραμμάτων μαθημάτων στο σύστημα ΕΥΔΟΞΟΣ

μέχρι την Παρασκευή 13 Ιανουαρίου 2017

Σας ενημερώνουμε σχετικά με τις ημερομηνίες της παράτασης δηλώσεων και διανομής, διδακτικών συγγραμμάτων  χειμερινού εξαμήνου ακαδημαϊκού έτους 2016‐2017.

Συγκεκριμένα στο σύνδεσμο

θα βρείτε το έγγραφο του Υπουργείου Παιδείας σχετικά με την παράταση της περιόδου
διανομής και δηλώσεων συγγραμμάτων για τους φοιτητές, στο οποίο επισημαίνεται ότι οι δηλώσεις συγγραμμάτων παρατείνονται μέχρι την Παρασκευή 13 Ιανουαρίου 2017, ενώ η διανομή συγγραμμάτων στους φοιτητές θα ολοκληρωθεί την Παρασκευή 27 Ιανουαρίου 2017.

Εκ μέρους του Γραφείου Αρωγής του Ευδόξου.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

YΠΕΝΘΥΜΙΣΗ: σύμφωνα με το νέο πρόγραμμα σπουδών  ισχύει ότι «τα Υποχρεωτικά, τα Κατ’ επιλογήν Υποχρεωτικά και τα Προαιρετικά μαθήματα κατανέμονται σε συγκεκριμένα εξάμηνα και δεν είναι δυνατή η δήλωσή τους από φοιτητές/ φοιτήτριες που ανήκουν σε προηγούμενο εξάμηνο» .

Η εφαρμογή  Eudoxus.gr  έχει μέγιστο όριο δήλωσης συγγραμμάτων εξαμήνου μέχρι και  (8) οκτώ.