Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή Εκδήλωσης

18.12.2017

O Σύλλογος Μεταπτυχιακών και Υποψ. Διδακτόρων του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας στον Αρχιεπίσκοπο (2017)

Τετάρτη 13 Δεκεμβρίου 2017 στο Μέγαρο της Ιεράς Αρχιεπισκοπής Αθηνών.

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Την Τετάρτη 13 Δεκεμβρίου 2017 πραγματοποιήθηκε συνάντηση του Μακαριωτάτου Αρχιεπισκόπου Αθηνών και πάσης Ελλάδος κ.κ. Ιερωνύμου Β΄ με το Προεδρείο του Συλλόγου Μεταπτυχιακών και Υποψηφίων Διδακτόρων του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας της Θεολογικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (Σ.ΜΕ.Κ.ΘΕ) στο Μέγαρο της Ιεράς Αρχιεπισκοπής Αθηνών.

Η συνάντηση διεξήχθη σε θερμό και εγκάρδιο κλίμα, στο πλαίσιο της οποίας ο Μακαριώτατος ενημερώθηκε για τις επιστημονικές εκδηλώσεις και τις δράσεις κοινωνικής αλληλεγγύης του αναβαθμισμένου προγράμματος μεταπτυχιακών σπουδών "Θεολογία και Κοινωνία" του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας, ενώ συζητήθηκαν και ευρύτερα εκπαιδευτικά θέματα κοινού ενδιαφέροντος.

Από το Διοικητικό Συμβούλιο
του Σ.ΜΕ.Κ.ΘΕ.