Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή Εκδήλωσης

19.12.2016

«Η Εκκλησιολογία της Ορθοδόξου Εκκλησίας σύμφωνα με τις αποφάσεις της Αγίας και Μεγάλης Συνόδου» - διάλεξη του Oμότιμου Καθηγητή της Εκκλησιαστικής Ιστορίας, κ. Βλ. Φειδά

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Την προσεχή Πέμπτη, 22 Δεκεμβρίου, ώρα 12.15μμ. στην αίθουσα Οπτικοακουστικών της Θεολογικής Σχολής Αθηνών (Πανεπιστημιόπολη, Άνω Ιλίσια) και στο πλαίσιο του μαθήματος «Πηγές Κανονικού Δικαίου» της Επίκουρης Καθηγήτριας κ. Έλενας Γιαννακοπούλου, θα λάβει χώρα διάλεξη του Ομοτίμου Καθηγητού της Εκκλησιαστικής Ιστορίας, κ. Βλασίου Φειδά, με θέμα: «Η Εκκλησιολογία της Ορθοδόξου Εκκλησίας σύμφωνα με τις αποφάσεις της Αγίας και Μεγάλης Συνόδου». Μετά την διάλεξη θα ακολουθήσει συζήτηση.

(Θα χορηγηθεί βεβαίωση παρακολούθησης).

Η παρουσία Σας, θα αποτελέσει ιδιαίτερη τιμή και χαρά.

Από την Κοσμητεία
της Θεολογικής Σχολής ΕΚΠΑ