Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή Εκδήλωσης

21.03.2019

ΕΥΔΟΞΟΣ - Έναρξη δηλώσεων μαθημάτων-συγραμμάτων και διανομής συγγραμμάτων εαρινού εξαμήνου ακαδημαϊκού έτους 2018-2019

και χρήσιμες οδηγίες

Σύμφωνα με το έγγραφο  του Υπουργείου Παιδείας, οι δηλώσεις συγγραμμάτων των φοιτητών θα ξεκινήσουν την Πέμπτη 21 Μαρτίου 2019 και θα ολοκληρωθούν την Παρασκευή 3 Μαΐου 2019.

Η διανομή συγγραμμάτων για το εαρινό εξάμηνο θα ξεκινήσει την Πέμπτη 21 Μαρτίου 2019 και θα ολοκληρωθεί την Παρασκευή 17 Μαΐου 2019.

Υπενθυμίζεται ότι οι φοιτητές υποχρεούνται να προβούν απαραίτητα και σε δήλωση Mαθημάτων Μy-studies στο Τμήμα Θεολογίας και δικαιούνται συγκεκριμένα να παραλάβουν για το τρέχον εξάμηνο συγγράμματα, μόνο για τα μαθήματα εκείνα τα οποία θα έχουν συμπεριλάβει και στην τρέχουσα δήλωση μαθημάτων Μy-studies εαρινού εξαμήνου.
(Για τις δηλώσεις Μαθημάτων θα υπάρξει η σχετική ανακοίνωση εντός του
Απριλίου.)

Όριο αριθμού επιλογής συγγραμμάτων μέχρι και τα οκτώ (8).

Επισημαίνεται ότι βάσει της ισχύουσας νομοθεσίας, οι φοιτητές που έχουν
υπερβεί τα ν+2 έτη σπουδών δεν δικαιούνται δωρεάν διδακτικά συγγράμματα.

Για περαιτέρω διευκρινίσεις ή απορίες μπορείτε πάντα να απευθύνεστε στο
Γραφείο Αρωγής Χρηστών του Ευδόξου (http://eudoxus.gr/OnlineReport.aspx).