Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή Εκδήλωσης

16.02.2019

Έναρξη διδασκαλίας στο μάθημα "Πληροφορική" (εαρινό εξάμηνο α.ε. 2018-19)

κάθε Παρασκευή 12:00-15:00 στην αίθουσα 426 στο κτίριο της Φιλοσοφικής Σχολής

Το μάθημα θα διδαχθεί για το ερχόμενο εαρινό εξάμηνο 2019 υπό μορφή συνδιδασκαλίας στα Τμήματα Θεατρικών Σπουδών της Φιλοσοφικής Σχολής (το μάθημα ονομάζεται «Εισαγωγή στην Πληροφορική») και Θεολογίας της Θεολογικής Σχολής (το μάθημα ονομάζεται «Πληροφορική»). Οι διαλέξεις θα λαμβάνουν χώρα κάθε Παρασκευή 12:00-15:00 στην αίθουσα 426 στο κτίριο της Φιλοσοφικής Σχολής. Για λόγους συγχρονισμού των δύο Τμημάτων, η πρώτη διάλεξη θα γίνει την Παρασκευή 21 Φεβρουαρίου 2018 στις 12:00.

Κατά τη διάρκεια του εξαμήνου θα ανατίθενται ασκήσεις με προθεσμίες που θα παραδίδονται στο eClass και θα επεξηγούνται κατά τη διάρκεια των διαλέξεων. Η παρακολούθηση και ο χειρισμός του eClass του μαθήματος θεωρείται αναγκαία. Στο ημερολόγιο του eClass του μαθήματος θα σημειώνονται αυτόματα οι ασκήσεις και οι προθεσμίες τους, όπως επίσης και στην ενότητα «Εργασίες».

Ο Διδάσκων
Δρ. Αλέξανδρος Πίνο