Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή Εκδήλωσης

21.12.2016

Έναρξη δηλώσεων μαθημάτων-συγγραμμάτων Χειμ. Εξαμήνου α.ε. 2016-17 στο σύστημα της ηλεκτρονικής Γραμματείας του ΕΚΠΑ (MyStudies)

Προθεσμία δηλώσεων: Από Πέμπτη 22 Δεκεμβρίου 2016 έως και Κυριακή 22 Ιανουαρίου 2017

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ

ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ

του ακαδημαϊκού έτους 2016 – 2017.

Οι φοιτητές υποχρεούνται να δηλώνουν μέσω του http://my-studies.uoa.gr  τα μαθήματα  τα οποία έχουν διδαχθεί  στο εξάμηνο και επιθυμούν να εξεταστούν.

Προθεσμία Δηλώσεων Μαθημάτων
στο Μy-studies.uoa.gr.

από Πέμπτη 22 Δεκεμβρίου 2016

έως και Κυριακή 22 Ιανουαρίου 2017

O μέγιστος αριθμός μαθημάτων του προγράμματος σπουδών του ακαδ.έτους 2016-2017 που ο κάθε φοιτητής μπορεί να δηλώσει για να εξεταστεί στην Εξεταστική Περίοδο του Ιανoυαρίου 2017,  εξαρτάται από το εξάμηνο φοίτησης στο οποίο βρίσκεται και σύμφωνα με το νέο πρόγραμμα σπουδών  ισχύει ότι «τα Υποχρεωτικά, τα Κατ’ επιλογήν Υποχρεωτικά και τα Προαιρετικά μαθήματα κατανέμονται σε συγκεκριμένα εξάμηνα και δεν είναι δυνατή η δήλωσή τους από φοιτητές/ φοιτήτριες που ανήκουν σε προηγούμενο εξάμηνο» :

:   Οι φοιτητές που ανήκουν στο πρώτο ΕΤΟΣ φοίτησης (δηλ. 1ο και 2ο εξάμηνα φοίτησης,), δικαιούνται να δηλώσουν μέχρι εννέα (9) μαθήματα του Χειμερινού εξαμήνου τους, σύμφωνα με τα ισχύοντα με το νέο πρόγραμμα .

:   Οι φοιτητές που ανήκουν στο δεύτερο, τρίτο και τέταρτο ΕΤΟΣ φοίτησης (δηλ. εξάμηνα φοίτησης από 3ο έως και 8ο), δικαιούνται να δηλώσουν μέχρι δέκα (13) μαθήματα Χειμερινών εξαμήνων, σύμφωνα πάντα με τα ισχύοντα με το νέο πρόγραμμα .

:   Οι φοιτητές που είναι Επί Πτυχίω (οι φοιτητές που έχουν υπερβεί τα τέσσερα κανονικά ΕΤΗ φοίτησης , δηλ. 9ο εξάμηνο και άνω) δικαιούνται να δηλώσουν και να εξεταστούν μετά το πέρας του χειμερινού εξαμήνου του ακαδ.έτους 2016-2017,   μέχρι και σε (24) είκοσι τέσσερα μαθήματα χειμερινών και εαρινών εξαμήνων.

ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ:    Η εφαρμογή  Eudoxus.gr  έχει μέγιστο όριο δήλωσης συγγραμμάτων εξαμήνου μέχρι και  (8) οκτώ.

• Επίσης, στην εφαρμογή Μy-studies ,  θα  ΞΑΝΑΔΗΛΩΣΟΥΝ τα συγγράμματα  των μαθημάτων του ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥ εξαμήνου,  που προηγουμένως ΗΔΗ δήλωσαν και παρέλαβαν μέσω της διαδικτυακής υπηρεσίας Eudoxus.gr του Υπ.Παιδείας, στο τρέχον χειμερινό εξάμηνο του ακαδ.έτους 2016-2017.

Ο συμμετέχων φοιτητής δηλώνει ότι τα Συγγράμματα που επιλέγει και παραλαμβάνει μέσω  της εφαρμογής Eudoxus.gr , αντιστοιχούν στα μαθήματα τα οποία δηλώνει κατά την εγγραφή του στο my-studies.uoa.gr και νομίμως παρακολουθεί στο ακαδημαϊκό του Τμήμα κατά το τρέχον εξάμηνο.

    Αυτόματη δήλωση μαθημάτων δε θα γίνεται σε καμία περίπτωση από τη Γραμματεία.

   Οι φοιτητές μπορούν να μεταβάλλουν τη δήλωση μαθημάτων τους όσες φορές

επιθυμούν μέχρι τη λήξη της περιόδου των δηλώσεων.  Μετά τη λήξη της προθεσμίας (22/01/2017) το ηλεκτρονικό σύστημα Δηλώσεων Μαθημάτων κλειδώνει αυτομάτως και ουδεμία παρέμβαση μπορεί να γίνει από την  πλευρά της Γραμματείας του Τμήματος.

Οι Οδηγίες του τρόπου της Ηλεκτρονικής Δήλωσης Μαθημάτων (&συγγραμμάτων)  μέσω my-studies.uoa.gr υπάρχουν λεπτομερώς στην ιστοσελίδα του Τμήματος Θεολογίας και συγκεκριμένα στη διεύθυνση :