Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή Εκδήλωσης

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ στον Ραδιοφωνικό Σταθμό της Εκκλησίας της Ελλάδος

Σημείο συνάντησης: Ραδιοφωνικός Σταθμός της Εκκλησίας της Ελλάδος, Αθηνάς 30, Αθήνα (πλησίον Μετρό «Μοναστηράκι»), Πέμπτη 6 Δεκεμβρίου 2018 και ώρα 10:00.

Στο πλαίσιο των μαθημάτων «Η Εκκλησία κατά την Οθωμανική Κυριαρχία: Ιδεολογικά ρεύματα και συμμετοχή στα κινήματα του Γένους», (Γ΄εξ.) και «Οικουμενικό Πατριαρχείο. Ιστορία και Θεολογία» (Υ/Ε), (Γ΄εξ.) έχει προγραμματιστεί για την Πέμπτη 6 Δεκεμβρίου 2018 και ώρα 10:00 εκπαιδευτική επίσκεψη-ξενάγηση των φοιτητών και φοιτητριών του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας, στον Ραδιοφωνικό Σταθμό της Εκκλησίας της Ελλάδος.

O Ραδιοφωνικός Σταθμός της Εκκλησίας της Ελλάδος ανήκει στην Επικοινωνιακή και Μορφωτική Υπηρεσία της Ιεράς Συνόδου της Εκκλησίας της Ελλάδος και εκπέμπει στην συχνότητα των 89.5 MHz.

Σημείο συνάντησης: Ραδιοφωνικός Σταθμός της Εκκλησίας της Ελλάδος, Αθηνάς 30, Αθήνα (πλησίον Μετρό «Μοναστηράκι»), Πέμπτη 6 Δεκεμβρίου 2018 και ώρα 10:00.

Προσοχή! Είναι απαραίτητη η φοιτητική και αστυνομική ταυτότητα ή διαβατήριο.

Η διδάσκουσα
Δρ Αθηνά Κονταλή