Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή Εκδήλωσης

30.10.2017

Δηλώσεις Συγγραμμάτων - μαθημάτων και διανομή συγγραμμάτων μέσω του συστήματος "ΕΥΔΟΞΟΣ" Χειμερινού εξαμήνου ακαδ. έτους 2017-2018

Δηλώσεις"ΕΥΔΟΞΟΣ": από Τρίτη 31 Οκτωβρίου 2017 έως Παρασκευή 22 Δεκεμβρίου 2017

Σύμφωνα με το έγγραφο
(http://eudoxus.gr/Files/Dianomi_Xeimerinou_2017-2018.pdf) του Υπουργείου Παιδείας, οι Δηλώσεις Συγγραμμάτων των φοιτητών θα ξεκινήσουν την Τρίτη 31 Οκτωβρίου 2017 και θα ολοκληρωθούν την Παρασκευή 22 Δεκεμβρίου 2017,

KAI

η διανομή συγγραμμάτων για το χειμερινό εξάμηνο θα ξεκινήσει την Τρίτη 31 Οκτωβρίου 2017 και θα ολοκληρωθεί την Παρασκευή 12 Ιανουαρίου 2018.

Επισημαίνουμε ότι όριο δήλωσης Συγγραμμάτων στην εφαρμογή www.eudoxus.gr, για το χειμερινό εξάμηνο του 2017-18, είναι μέχρι και οκτώ (8) συγγράμματα.

Υπενθυμίζουμε: (Τα Υποχρεωτικά, τα Κατ’ επιλογήν Υποχρεωτικά και τα Προαιρετικά μαθήματα κατανέμονται σε συγκεκριμένα εξάμηνα και δεν είναι δυνατή η δήλωσή τους από φοιτητές/ φοιτήτριες που ανήκουν σε προηγούμενο εξάμηνο).

ΠΡΟΣΟΧΗ!!! οι φοιτητές υποχρεούνται, προκειμένου να έχουν δικαίωμα να δηλώσουν και να παραλάβουν συγγράμματα μέσω της εφαρμογής ΕΥΔΟΞΟΣ, να προβούν στην συνέχεια και στην ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΗ Δήλωση Μαθημάτων στην ηλεκτρονική εφαρμογή ΜY-STUDIES.

Αυτονόητο είναι ότι θα δικαιούνται να παραλάβουν συγγράμματα, μόνο για τα μαθήματα εκείνα τα οποία θα έχουν συμπεριλάβει κατά το τρέχον εξάμηνο και στη δήλωση μαθημάτων τους στην εφαρμογή My-studies.

Για τις ακριβείς ημερομηνίες δηλώσεων Μαθημάτων της εφαρμογής My-studies θα υπάρξει προσεχώς νέα ανακοίνωση. (Αναμένεται να ξεκινήσουν σύντομα, εντός του Νοεμβρίου μετά από σχετική απόφαση της Συνέλευσης του Τμήματος).

Επισημαίνεται ότι βάσει της ισχύουσας νομοθεσίας, οι φοιτητές που έχουν υπερβεί τα ν+2 έτη σπουδών δεν δικαιούνται δωρεάν διδακτικά συγγράμματα.

Για οποιαδήποτε άλλη απορία ή διευκρίνιση μπορείτε να επικοινωνείτε με το Γραφείο Αρωγής
Χρηστών του Ευδόξου (215-215-7850 ή eudoxus.gr/OnlineReport.aspx), Δευτέρα-Παρασκευή 09:00-17:00.

Από τη Γραμματεία του
Τμήματος Θεολογίας ΕΚΠΑ