Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή Εκδήλωσης

23.03.2017

Από την Ομιλία του Καθηγητή κ. Γρηγορίου Λαρεντζάκη «Οι αποφάσεις της Αγίας και Μεγάλης Συνόδου της Κρήτης. Μαρτυρία του ορθοδόξου φρονήματος καί προοπτικές για το μέλλον»

Δελτίο τύπου και Φωτοθήκη

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Η Κοσμητεία της Θεολογικής Σχολής διοργάνωσε την Πέμπτη 16 Μαρτίου 2017 και ώρα 10.30 στην Αίθουσα Οπτικοακουστικών του Κτηρίου της Σχολής διάλεξη με προσκεκλημένο ομιλητή τον Καθηγητή Ορθοδόξου Θεολογίας του Πανεπιστημίου Graz της Αυστρίας κ. Γρηγόριο Λαρεντζάκη και θέμα: «Οι αποφάσεις της Αγίας και Μεγάλης Συνόδου της Κρήτης. Μαρτυρία του ορθοδόξου φρονήματος και προοπτικές για το μέλλον».

Είσοδος στο Λεύκωμα

Τον κ. Λαρεντζάκη καλωσόρισε ο Κοσμήτωρ της Θεολογικής Σχολής Καθηγητής κ. Απόστολος Νικολαΐδης, ο οποίος αναφέρθηκε στην προσωπικότητα και το πολυσχιδές έργο του καλεσμένου. Μετά δε την εμπεριστατωμένη ομιλία του κ. Λαρεντζάκη ακολούθησε εκτενής συζήτηση, στην οποία πήραν μέρος μέλη ΔΕΠ και αρκετοί φοιτητές της Σχολής.

Από την Κοσμητεία της Θεολογικής Σχολής
του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών