Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή Εκδήλωσης

24.01.2019

Από την Εκπαιδευτική επίσκεψη-ξενάγηση στη Βουλή των Ελλήνων των φοιτητών και φοιτητριών του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας του Ε.Κ.Π.Α. (19-01-19)

Δελτίο Τύπου και Φωτοθήκη

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Στο πλαίσιο των μαθημάτων «Η Εκκλησία κατά την Οθωμανική Κυριαρχία: Ιδεολογικά ρεύματα και συμμετοχή στα κινήματα του Γένους», (Γ΄εξ.) και «Οικουμενικό Πατριαρχείο. Ιστορία και Θεολογία» (Υ/Ε), (Γ΄εξ.), πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 19 Ιανουαρίου 2019 εκπαιδευτική επίσκεψη-ξενάγηση των φοιτητών και φοιτητριών του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας στη Βουλή των Ελλήνων.

Είσοδος στο Λεύκωμα

Οι φοιτητές/φοιτήτριες ξεναγήθηκαν στην αίθουσα της Ολομέλειας της Βουλής και στην έκθεση «Ρήγας και Επανάσταση», που πραγματοποιείται στο πλαίσιο της συμπλήρωσης των 220 χρόνων από τον θάνατο του Ρήγα Βελεστινλή.

Η διδάσκουσα
Δρ Αθηνά Κονταλή