Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή Εκδήλωσης

Ανακοίνωση για τις ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑΚΕΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ

Εκ του Ιστορικού Τομέα

Με βάση την απόφαση του τμήματος της 2ας Νοεμβρίου 2017 (http://www.theol.uoa.gr/anakoinoseis/proboli-anakoinwshs/anakoinwsh-gia-tis-frontisthriakes-ergasies-toy-proptyxiakoy-kykloy-spoydon.html) οι υποχρεωτικές φροντιστηριακές εργασίες, είναι κατανεμημένες σύμφωνα με το αρχικό επώνυμο των φοιτητών/-τριών ως εξής:

όσων το επώνυμο αρχίζει από
*Α-Δ, στην Χριστιανική & Βυζαντινή Αρχαιολογία
*Ε-Θ, στην Εκκλησιαστική Ιστορία Γ΄
*Ι-Μ, στην Εκκλησιαστική Ιστορία Α΄
*Ν-Π, στην Εκκλησιαστική Ιστορία Β΄
*Ρ-Υ, στην Ιστορία Θρησκευμάτων
*Φ-Ω, στο Κανονικό Δίκαιο

Για την παραλαβή θεμάτων ισχύουν τα εξής:

* Για την Χριστιανική & Βυζαντινή Αρχαιολογία (Α-Δ): Κάθε Τετάρτη 2-3 από το Σιναϊτικό ή σε συνεννόηση με την κα Παναγιώτα Κατωπόδη στο mail Pan_alex63[at]yahoo[dot]gr.

* Για την Εκκλησιαστική Ιστορία Β΄ (Ν-Π), την Εκκλησιαστική Ιστορία Γ΄(Ε-Θ) και το Κανονικό Δίκαιο (Φ-Ω): Κάθε Τετάρτη 12:30-16:00 από το Σιναϊτικό.

* Για την Εκκλησιαστική Ιστορία Α΄(Ι-Μ): Σε συνεννόηση με τον διδάσκοντα (ο κ. Παναγιωτόπουλος κατά το χειμ. εξάμ. 2018-19 δέχεται φοιτητές στο γραφείο του κάθε Τετάρτη 12:00-14:00.).

* Για την Ιστορία Θρησκευμάτων (Ρ-Υ): Σε συνεννόηση με τον διδάσκοντα (ο κ. Μαριόρας κατά το χειμ. εξάμ. 2018-19 δέχεται φοιτητές στο γραφείο του κάθε Τετάρτη 13:00-15:00 και Παρασκευή 10:00-12:00. Συνιστάται να προηγείται συνεννόηση μέσω e-mail προς καλύτερη εξυπηρέτηση των φοιτητών/φοιτητριών).

Οι φοιτητές παλαιών εξαμήνων, οι οποίοι είχαν λάβει θέμα εργασίας (πριν από τον Νοέμβριο 2017) και είναι χρεωμένοι σύμφωνα με το παλαιό σύστημα, που ίσχυε τότε, θα έπρεπε ήδη να το είχαν δηλώσει στον υπεύθυνο (κ. Κάρμη). Όσοι παρ’ όλα αυτά δεν το έχουν κάνει έως σήμερα, μπορούν να το πραγματοποιήσουν στο εξής κάθε Τετάρτη 12:30-16:00 στο Σιναϊτικό.

Τονίζεται ότι, βάσει των αποφάσεων του Ιστορικού Τομέα, η φροντιστηριακή εργασία πρέπει να παραδοθεί πριν από την εξέταση του μαθήματος, στο οποίο είναι χρεωμένη, και αποτελεί την προϋπόθεση για την προσέλευση στην εξέταση του μαθήματος αυτού.

Σημ. Το Σιναϊτικό, βρίσκεται: γραφείο 212, 2ος όροφος.

Εκ του Ιστορικού Τομέα