Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή Εκδήλωσης

30.11.2016

Ανακοίνωση για τη Διδακτική Άσκηση

Μόνο για τους επί πτυχίω φοιτητές/τριες (αφορά τα υποχρεωτικά μαθήματα του 2ου έτους)

• Οι επί πτυχίω φοιτητές και φοιτήτριες (εισακτέοι 2011 και 2012), που οφείλουν το υποχρεωτικό μάθημα του Δ΄ εξαμήνου "Θεωρίες μάθησης και Διδακτική Μεθοδολογία του μαθήματος των Θρησκευτικών" (παλαιό μάθημα "Διδακτική των Θρησκευτικών") και

• Οι επί πτυχίω φοιτητές και φοιτήτριες (εισακτέοι 2010 και πρωτύτερα), που οφείλουν το υποχρεωτικό μάθημα των Παιδαγωγικών,

και δεν έχουν πραγματοποιήσει τη Διδακτική Άσκηση του μαθήματος (2 επισκέψεις σε σχολικές μονάδες), η οποία είναι υποχρεωτική, μπορούν να την πραγματοποιήσουν εκτάκτως την περίοδο 9-13 Ιανουαρίου 2017.

Για να γίνει ο προγραμματισμός των επισκέψεων, θα πρέπει να γίνει έγκαιρα εγγραφή στο Γραφείο 314 (3ος όροφος), Δευτέρα 5/12 και Τετάρτη 7/12, και ώρες 11:00 με 13:00, στον υπεύθυνο της Άσκησης κ. Παπαϊωάννου.

Μάριος Κουκουνάρας Λιάγκης

Λέκτορας