Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή Εκδήλωσης

11.10.2017

Ανακοίνωση για τα μαθήματα στη Θεολογική Σχολή Αθηνών εν όψει του Διεπιστημονικού Συνεδρίου της Κοσμητείας (17-18 Οκτωβρίου 2017)

Δεν θα πραγματοποιηθούν ώστε οι φοιτητές να έχουν τη δυνατότητα να παρακολουθήσουν το Συνέδριο. Θα χορηγηθούν βεβαιώσεις παρακολούθησης.

Με απόφαση της Κοσμητείας της Θεολογικής Σχολής δεν θα πραγματοποιηθούν τα μαθήματα 17 και 18 Οκτωβρίου 2017 ώστε να δοθεί σε όλους η δυνατότητα, ιδιαίτερα στους φοιτητές της Σχολής, να παρακολουθήσουν το Διεπιστημονικό Συνέδριο που διοργανώνει η ίδια με θέμα: «Αρχή και εξέλιξη του κόσμου και του ανθρώπου με αναφορά στην Εξαήμερο του Μ. Βασιλείου».

Φάκελος Συνεδρίου (Αφίσα-Δελτίο Τύπου και Πρόγραμμα): https://goo.gl/TcrpBL

Είναι μια καλή ευκαιρία το φοιτητικό σώμα να δει από κοντά τον τρόπο με τον οποίο διεξάγεται ένας διεπιστημονικός διάλογος για ζητήματα που κατά το παρελθόν προκαλούσαν συγκρούσεις μεταξύ Θεολογίας και Θετικών Επιστημών.

- Θα χορηγηθούν βεβαιώσεις παρακολούθησης.

Ο Κοσμήτωρ της Θεολογικής Σχολής
του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών