Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή Εκδήλωσης

27.02.2018

Αιτήσεις ορκωμοσίας πτυχιούχων εξεταστικής περιόδου Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2018 Τμήματος Θεολογίας Ε.Κ.Π.Α.

Υποβολή αιτήσεων: από Τετάρτη 28 Φεβρουαρίου 2018 μέχρι

και Τετάρτη 7 Μαρτίου 2018, στη Γραμματεία του Τμήματος

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑΣ

Καλούνται οι φοιτητές και φοιτήτριες του Τμήματος Θεολογίας, που ολοκλήρωσαν τις Σπουδές τους στην εξεταστική περίοδο Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2018, να υποβάλλουν αίτηση ορκωμοσίας στην Γραμματεία του Τμήματος, εντός του χρονικού διαστήματος:

από Τετάρτη 28 Φεβρουαρίου 2018 μέχρι
και Τετάρτη 7 Μαρτίου 2018

καθημερινά,
με  ώρες υποδοχής κοινού 11:00 – 13:00.

Με την αίτηση συνυποβάλλονται η Ακαδημαϊκή Φοιτητική ταυτότητα που είχε εκδοθεί από την εφαρμογή  (academicid.minedu.gov.gr).

Σε περίπτωση απώλειας του ανωτέρω δικαιολογητικού,
 απαιτείται δήλωση του Νόμου 1599/86.

• Στην ίδια αίτηση  ο φοιτητής/τρια θα βεβαιώνει υπευθύνως ότι δεν οφείλει κανένα βιβλίο στη βιβλιοθήκη της Θεολογικής Σχολής.
  • Οι φοιτητές/τριες που δεν υποβάλουν αίτηση ορκωμοσίας, δεν θα έχουν δικαίωμα να ορκιστούν.
    • Οι φοιτητές που διαμένουν σε δωμάτια της Φοιτητικής Εστίας (ΦΕΠΑ) υποχρεούνται να υποβάλουν στη Γραμματεία Τμήματος, ταυτοχρόνως με την αίτηση ορκωμοσίας και βεβαίωση υπογεγραμμένη από τον προΐστάμενο της Φοιτητικης Εστίας, επί της οποίας αναγράφεται ότι έχουν εκκενώσει το δωμάτιο που διέμεναν.
    • Ο φοιτητής/τρια με τον μεγαλύτερο βαθμό (βλ.κατάλογο πτυχιούχων στην γυάλινη προθήκη  ανακοινώσεων της Γραμματείας) να το αναφέρει στον αρμόδιο υπάλληλο.

Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑΣ  ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ ΘΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΙ ΠΡΟΣΕΧΩΣ.

Από την Γραμματεία
του Τμήματος Θεολογίας