Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή Εκδήλωσης

30.01.2019

"Θρησκείες και Ανθρώπινα Δικαιώματα" - Διεπιστημονικό Συνέδριο του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας του Ε.Κ.Π.Α.

Από 13 έως και 16 Φεβρουαρίου 2019 στο κέντρο της Αθήνας

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Με ιδιαίτερη τιμή και χαρά σας προσκαλούμε στις εργασίες του διεπιστημονικού Συνεδρίου «Θρησκείες και Ανθρώπινα Δικαιώματα», το οποίο διοργανώνεται 13 έως 16 Φεβρουαρίου 2019 με πρωτοβουλία του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας της Θεολογικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (Ε.Κ.Π.Α.).

Περισσότερες πληροφορίες για το σημαντικό αυτό επιστημονικό γεγονός είναι διαθέσιμες στην επίσημη ιστοσελίδα του Συνεδρίου: https://humanrights.soctheol.uoa.gr/

Το Διεπιστημονικό Συνέδριο "Θρησκείες και Ανθρώπινα Δικαιώματα" αποτελεί το πρώτο Συνέδριο μετά τη μετονομασία του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας του Ε.Κ.Π.Α. σε Τμήμα Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας, και το τέταρτο στο πλαίσιο των Προγραμμάτων Μεταπτυχιακών και Διδακτορικών Σπουδών του Τμήματος.

Για τη χορήγηση πιστοποιητικού παρακολούθησης η εγγραφή στο Συνέδριο είναι απαραίτητη.

ΕΙΣΟΔΟΣ: ΕΛΕΥΘΕΡΗ