Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή Εκδήλωσης

17.05.2018

Ξενάγηση στον Ιερό Πανεπιστημιακό Ναό των Εισοδίων της Θεοτόκου (Καπνικαρέα) στο πλαίσιο της δράσης «Το Πανεπιστήμιο ανοίγεται στην πόλη: Επτά σταθμοί στην Ιστορία και την Τέχνη»

Δελτίο Τύπου και Πολυμέσα

Ξενάγηση στον Ιερό Πανεπιστημιακό Ναό των Εισοδίων της Θεοτόκου (Καπνικαρέα) από τον Επιμελητή του Ιερού Ναού κ. Σταύρο Μουτάφη στο πλαίσιο της δράσης «Το Πανεπιστήμιο ανοίγεται στην πόλη: Επτά σταθμοί στην Ιστορία και την Τέχνη»,

- Δείτε το σχετικό Βίντεο ζωντανά στο YouTube: https://youtu.be/TumZAt0DwtY

μία δράση του Ιδρύματος της Βουλής των Ελλήνων για τον Κοινοβουλευτισμό και τη Δημοκρατία και του Ιστορικού Αρχείου Ε.Κ.Π.Α. στο πλαίσιο της διοργάνωσης «Αθήνα 2018 Παγκόσμια Πρωτεύουσα Βιβλίου», διάκριση που έλαβε ο δήμος Αθηναίων από την UNESCO για μια χρονιά, από τις 23 Απριλίου 2018 μέχρι τις 22 Απριλίου 2019.

Το πολυμεσικό στιγμιότυπο προέρχεται από την εκπομπή "Πάμε αλλιώς" της ΕΡΤ (06.05.2018).

Από την Κοσμητεία της
Θεολογικής Σχολής του Ε.Κ.Π.Α.