Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Συνέδρια » Προβολή συνεδρίου

Προβολή συνεδρίου

Τελετή Έναρξης Συνεδρίου με τίτλο "Κοινωνικές ανισότητες και Δημόσια Υγεία"

Δευτέρα 31 Οκτωβρίου 2016, ώρα 19:30

Το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών και το Εργαστήριο Υγιεινής, Επιδημιολογίας και Ιατρικής Στατιστικής του Τμήματος Ιατρικής της Σχολής Επιστημών Υγείας οργανώνουν το 6ο Πανελλήνιο Συνέδριο του Φόρουμ Δημόσιας Υγείας& Κοινωνικής Ιατρικής με τίτλο:

«Κοινωνικές ανισότητες και Δημόσια Υγεία»

Η τελετή έναρξης του συνεδρίου θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα, 31 Οκτωβρίου 2016 και ώρα 19.30΄
στην Μεγάλη Αίθουσα του Πανεπιστημίου Αθηνών (κεντρικό κτήριο, Πανεπιστημίου 30).

Οι εργασίες του συνεδρίου θα πραγματοποιηθούν στα αμφιθέατρα «Ιωάννης Δρακόπουλος» και «Άλκης Αργυριάδης» του κεντρικού κτηρίου από 31 Οκτωβρίου έως και 1 Νοεμβρίου 2016.

Σας προσκαλούμε να παραστείτε.

Ο Πρύτανης

Καθηγητής Μελέτιος-Αθανάσιος Κ. Δημόπουλος