Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Συνέδρια » Προβολή συνεδρίου

Προβολή συνεδρίου

25.10.2016

Τελετή Έναρξης Συνεδρίου "Ελλάδα- Ρωσία: Η γλώσσα ως δίαυλος επικοινωνίας και διαπολιτισμικών επαφών"

Τρίτη 1 Νοεμβρίου 2016, ώρα 19:00

Το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών και το Τμήμα Ρωσικής Γλώσσας και Φιλολογίας και Σλαβικών Σπουδών με την ευκαιρία του αφιερωματικού έτους Ελλάδας-Ρωσίας 2016 οργανώνουν συνέδριο με τίτλο:

«Ελλάδα- Ρωσία: Η γλώσσα ως δίαυλος επικοινωνίας και διαπολιτισμικών επαφών»

Η τελετή έναρξης του συνεδρίου θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη, 1 Νοεμβρίου 2016 και ώρα 19.00΄ στην Μεγάλη Αίθουσα του Πανεπιστημίου Αθηνών (κεντρικό κτήριο, Πανεπιστημίου 30).

Οι εργασίες του συνεδρίου θα συνεχιστούν μέχρι και την Πέμπτη 3 Νοεμβρίου 2016 στο αμφιθέατρο «Άλκης Αργυριάδης» του Πανεπιστημίου Αθηνών.

Σας προσκαλούμε να παραστείτε.

Ο Πρύτανης

Καθηγητής Μελέτιος-Αθανάσιος Κ. Δημόπουλος