Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Συνέδρια » Προβολή συνεδρίου

Προβολή συνεδρίου

21.01.2011

Συνέδριο για τα 20 χρόνια του Τμήματος Θεατρικών Σπουδών

Τετάρτη 26 Ιανουαρίου 2011, και ώρα 19.00 στη Μεγάλη Αίθουσα Τελετών του Πανεπιστημίου Αθηνών

Από τη χώρα των κειμένων στο βασίλειο της σκηνής

Συνέδριο για τα 20 χρόνια του Τμήματος Θεατρικών Σπουδών

Το Τμήμα Θεατρικών Σπουδών του Πανεπιστημίου Αθηνών, γιορτάζει τα 20 πρώτα χρόνια της ζωής του και σας προσκαλεί στο συνέδριο Από τη χώρα των κειμένων στο βασίλειο της σκηνής (26-29 Ιανουαρίου). Την επέτειο τού Τμήματος Θεατρικών Σπουδών του Πανεπιστημίου Αθηνών τιμούν γύρω στους 120 ομιλητές, θεατρολόγοι, καθηγητές πανεπιστημίων, διδάκτορες, απόφοιτοι μεταπτυχιακών και πτυχιακών σπουδών, καθώς και καλλιτέχνες της θεατρικής πράξης, ηθοποιοί, σκηνοθέτες, συγγραφείς. Στο συνεδριακό - επετειακό τετραήμερο του Τμήματος Θεατρικών Σπουδών του Πανεπιστημίου Αθηνών, είναι ευπρόσδεκτοι όλοι όσοι αγαπούν το θέατρο, όσοι νοιάζονται για την ανάδειξη και την πρόοδό του, στη χώρα και στην πόλη που το γέννησαν.

Ιστολόγιο συνεδρίου: http://20theatre.wordpress.com/

Η πρόσκληση-δελτίο τύπου