Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Συνέδρια » Προβολή συνεδρίου

Προβολή συνεδρίου

03.12.2010

Συνάντηση εργασίας με θέμα: Health and Society: Private and Public Medical Traditions in Greece and the Balkans (1453-1920)

Το Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα του Τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας του Πανεπιστημίου Αθηνών, η Βρετανική Σχολή Αθηνών και το Oxford Brookes University της Οξφόρδης σας προσκαλούν στη συνάντηση εργασίας (workshop) με θέμα:

Υγεία και κοινωνία: διαστάσεις του ιδιωτικού και του δημόσιου στην ιατρική παράδοση στην Ελλάδα και τα Βαλκάνια (1453-1920)

Η συνάντηση  θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη και Παρασκευή, 9 και 10 Δεκεμβρίου 2010, στο Μουσείο Ιστορίας του Πανεπιστημίου Αθηνών, Θόλου 5, στην Πλάκα.

Tο πρόγραμμα της συνάντησης