Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Συνέδρια » Προβολή συνεδρίου

Προβολή συνεδρίου

05.02.2013

Συμπόσιο με θέμα: Η Συμβολή Γονιδιακών Αναλύσεων στην Προδιάθεση, Διάγνωση Πρόγνωση και Ορθή Φαρμακολογική Προσέγγιση Ασθενειών

Το 1ο Θεματικό Συμπόσιο διοργανώνεται από τον Δρ.Νικόλαο Δρακούλη, ιατρό, Επίκουρο Καθηγητή Φαρμακολογίας, στον Τομέα Φαρμακευτικής Τεχνολογίας του Τμήματος Φαρμακευτικής του ΕΚΠΑ,
με θέμα: Η Συμβολή Γονιδιακών Αναλύσεων στην Προδιάθεση, Διάγνωση Πρόγνωση και Ορθή Φαρμακολογική Προσέγγιση Ασθενειών, στις 2-3 Μαρτίου 2013, στο Συνεδριακό Κέντρο «ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ» του Τμήματος Φυσικής, στην Πανεπιστημιούπολη Ζωγράφου.

Σκοπός του Συμποσίου είναι η ανταλλαγή απόψεων και ο εμπλουτισμός των γνώσεων όλων μας αλλά και η ενημέρωση των φαρμακοποιών, κλινικών φαρμακοποιών, ιατρών όλων των ειδικοτήτων, βιολόγων, γενετιστών, νοσηλευτών, κλινικών διαιτολόγων καθώς και άλλων επαγγελματιών υγείας για καινούργιες μεθοδολογίες που θα μας φέρουν πιο κοντά στην εξατομικευμένη θεραπεία: τις γονιδιακές αναλύσεις.

Η Αίτηση Συμμετοχής

Το Δελτίο Τύπου και το Πρόγραμμα