Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Συνέδρια » Προβολή συνεδρίου

Προβολή συνεδρίου

08.07.2014

Αθήνα, 9-12 Ιουλίου 2014, Κεντρικό Κτήριο Πανεπιστημίου Αθηνών, Πανεπιστημίου 30

Το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών σε συνεργασία με την International Society for MacIntyrean Enquiry (ISME), τον Τομέα Φιλοσοφίας, Παιδαγωγικής, Ψυχολογίας του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων και τον Τομέα Φιλοσοφίας, Παιδαγωγικής, Ψυχολογίας του Πανεπιστημίου Αθηνών οργανώνουν το Ετήσιο Συνέδριο της International Society for MacIntyrean Enquiry (ISME) με θέμα « Tradition, Modernity, and Beyond».

Η εναρκτήρια συνεδρίαση θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη, 9 Ιουλίου 2014 και ώρα 19.00 στη Μεγάλη Αίθουσα του Πανεπιστημίου Αθηνών.

Οι εργασίες του συνεδρίου, που θα ξεκινήσουν την Πέμπτη 10 Ιουλίου την Παρασκευή 11 Ιουλίου  και το Σάββατο 12 Ιουλίου 2014 και ώρες 9.00-14.00 και 17.00-21.00 θα πραγματοποιηθούν στο Αμφιθέατρο «Άλκης Αργυριάδης» (κεντρικό κτήριο, Πανεπιστημίου 30).

Σας προσκαλούμε να παραστείτε.

Ο Πρύτανης

Θεοδόσιος Ν. Πελεγρίνης

Δελτίο Τύπου (PDF, 170kB)

Book of abstracts (PDF, 1.1MB)