Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Συνέδρια » Προβολή συνεδρίου

Προβολή συνεδρίου

30.11.2010

Επιστημονικό συμπόσιο με θέμα:«Διεθνής Ιατρική Διαχείριση Κρίσεων Υγείας»

Πέμπτη 9 Δεκεμβρίου 2010 στις 6.00 μ.μ. στο Αμφιθέατρο «Ι.Δρακόπουλος» (Κεντρικό Κτίριο Πανεπιστημίου Αθηνών, Προπύλαια)

Το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών «Διεθνής Ιατρική Διαχείριση Κρίσεων Υγείας» του Πανεπιστημίου Αθηνών και οι Γιατροί Χωρίς Σύνορα (ΓΧΣ) σας καλούν την Πέμπτη 9 Δεκεμβρίου 2010 στις 6.00 μ.μ. στο Αμφιθέατρο «Ι. Δρακόπουλος» (Κεντρικό Κτίριο Πανεπιστημίου Αθηνών, Προπύλαια) στο Επιστημονικό Συμπόσιο με κεντρικό θέμα «Οικονομική Κρίση και πρόσβαση στην Υγεία».

Ο Διεθνής Πρόεδρος των Γιατρών Χωρίς Σύνορα Unni Karunakara, ο καθηγητής Εγκληματολογίας του Τμήματος Επικοινωνίας και Μ.Μ.Ε. του Πανεπιστημίου Αθηνών, Γιάννης Πανούσης και ο Καθηγητής της Ιατρικής Σχολής του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, Αλέξης Μπένος μιλούν για την επίδραση της οικονομικής κρίσης στο χώρο της υγείας σε εθνικό και διεθνές επίπεδο.

Τη συζήτηση συντονίζει ο Αν. Καθηγητής του Πανεπιστημίου Αθηνών κ.Θεόφιλος Ρόζενμπεργκ.

Το Καλωσόρισμα του Συμποσίου

To Πρόγραμμα του Συμποσίου